Ziņas

Sabiedrība

Prokurors Piliksers atsakās pieņemt Tieslietu sistēmas Goda zīmi

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Edvīns Piliksers šodien nosūtījis iesniegumu Tieslietu ministrijai, atsakoties pieņemt viņam piešķirto Tieslietu sistēmas II pakāpes Goda zīmi.

Kā aģentūru LETA informēja Piliksers, no minētā apbalvojuma viņš atteicies “ciniskās liekulības dēļ”. “Patiesais mana darba ieguldījuma tieslietu sistēmā novērtējums ir tāds, ka [..] man ir noņemta piemaksa 10% apmērā no amatalgas par pirmstiesas kriminālprocesa veikšanu un valsts apsūdzības uzturēšanu tiesā īpaši sarežģītā un liela apjoma krimināllietā, man ir noņemts atvaļinājuma pabalsts, mans ikmēneša atalgojums tiek samazināts par 15 vai 20 procentiem,” iesniegumā norādījis prokurors.

“Visbeidzot, man tiek prettiesiski atņemts mans īpašums – 80 procenti (10% kopējais samazinājums plus 70% kā strādājošam) no vairāk kā 21 gada [..] godīgā darbā šīs valsts un tās tieslietu sistēmas labā likumīgi nopelnītās iekšlietu iestāžu izdienas pensijas – 172 latiem un 60 santīmiem,” skaidro Piliksers.

Tieslietu ministrija ar 4.jūnija vēstuli prokuroru informējusi, ka saskaņā ar attiecīgās padomes lēmumu viņš tiek apbalvots ar Tieslietu sistēmas II pakāpes Goda zīmi un 18.jūnijā plkst.14 aicināts ierasties uz svinīgo pasākumu, lai saņemtu šo apbalvojumu. Tomēr “pieņemt apbalvojumu no tā, ar ko gatavojies tiesāties, no manas puses nebūtu cienīga rīcība”, uzskata Piliksers.

LETA