Ziņas

Uzņēmējdarbība

Programmā “Uzņēmējdarbība un rūpniecība” no Latvijas saņemti 15 pieteikumi

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Uzņēmējdarbība un rūpniecība” pirmajā izsludināšanas kārtā vislielāko aktivitāti izrādīja projektu pieteicēji no Latvijas, aģentūru LETA informēja Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā padomnieks Kārlis Valters.

No 27 atbalstītajiem projektiem 15 tika iesniegti no Latvijas, pieci – no Dānijas, trīs – no Igaunijas, trīs – no Lietuvas un viens – no Zviedrijas. Visu piešķīrumu kopējā summa ir 1 140 600 Dānijas kronas (107 672 lati).

Lielākā daļa no projektiem ietver sevī grupu aktivitātes un sadarbības tīklu veidošanu, savukārt četri no dalībniekiem ir izvēlējušies veikt individuālus mācību braucienus. Atbalsta saņēmēju vidū ir biznesa inkubatori, biznesa asociācijas un uzņēmumi, kas pārstāv vairākas nozares: informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, elektroniku un elektrotehniku, dizainu, reklāmu, ilgtspējīgu modi, kino industriju, tulkošanu un valodu apmācību, dzelzs un tērauda liešanu, atjaunojamās enerģijas ražošanu un ilgtspējīgās polimērtehnoloģijas.

Šogad Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmā “Uzņēmējdarbība un rūpniecība” tiks izsludināts vēl viens pieteikumu iesniegšanas termiņš – 15.oktobris. Programmas laikā iespējams saņemt finansiālu atbalstu uzņēmējdarbības un ražošanas jomu pārstāvjiem mācību vizīšu, stažēšanās, apmācības vai sadarbības tīklu īstenošanai Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs.

Programmas darbība ir apstiprināta laika posmam no 2009. līdz 2013.gadam ar mērķi veicināt ekonomisko sadarbību, uzņēmējdarbību, reģionālu klasteru veidošanu un inovāciju attīstību Dānijā, Īslandē, Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, kā arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Programmu administrē Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā.

LETA