Ziņas

Sports

Profesionālo skolu veikums

Profesionālās izglītības sporta kluba (AMI SK) spēles sasniegušas jau ceturtdaļgadsimtu un notiek 25.reizi. Šajā mācību gadā aizvadīts jau vairāk par pusi sacensību, tāpēc der ieskatīties rezultātos, kā veicies mūsu puses skolām.

Kopumā valstī profesionālās izglītības skolu ir daudz, tāpēc sacensības notiek reģionos, atsevišķi tiek vērtētas jaunietes un jaunieši. Vidzemes reģiona vērtējumā piedalās jaunietes no astoņām skolām, sacenšoties deviņos sporta veidos, no kuriem kopvērtējumā iekļaus sešus labākos. Priekuļu tehnikuma jaunietes izcīnījušas otro vietu dambretē, galda tenisā un basketbolā, trešo vietu šautriņu mešanā, 4.vietu – krosā, bet vieglatlētikā – sestā vieta. Pagaidām viņu kontā 16 punkti, kas šobrīd dod trešo vietu. Vadībā ir Valmieras Profesionālā vidusskola un Smiltenes tehnikums. Vēl priekšā sacensības trijos sporta veidos – telpu futbolā, tautas bumbā un volejbolā. Priekulietēm cīņā par trešo vietu var patraucēt Rankas Profesionālā vidusskola, taču jāpieliek pūles, lai vietu nosargātu, jo tas būtu labākā sasnieguma atkārtojums. Trešo vietu Priekuļu tehnikuma jaunietes izcīnīja pirms pieciem gadiem.

Jauniešiem konkurence sīvāka, startē 10 skolas. Kopumā sacensības plānotas 12 sporta veidos, kopvērtējumā iekļaujot septiņus labākos. Jau aizvadītas sacensības astoņos veidos.

Priekuļu tehnikuma jaunieši uzvarējuši dambretē, basketbolā, bijuši trešie šautriņu mešanā un florbolā, 4. – krosā, galda tenisā un vieglatlētikā, bet telpu futbolā ieņemta dalīta 5.- 6.vieta. Šobrīd ar 20 punktiem priekulieši ieņem vien ceturto vietu. Jāatgādina, ka pērn kopvērtējumā Priekuļu tehnikums ieņēma otro vietu, bet pirms tam divas reizes pat spējai uzvarēt sezonas kopvērtējumā.

Par vietu augstāk šobrīd kopvērtējumā ir Cēsu Profesionālās vidusskolas jaunieši, kuriem 19 punkti. Viņiem otrās vietas florbolā, telpu futbolā, basketbolā, trešās – dambretē un vieglatlētikā, 5. – galda tenisā.

Arī jauniešu konkurencē līderos ir Valmieras Profesionālā vidusskola un Smiltenes tehnikums.

Vēl atlikušas sacensības roku cīņās, mini futbolā, volejbolā un svari stieņa spiešanā. Pērn cēsnieki kopvērtējumā palika ceturtie, bet savulaik divas reizes izcīnīta otrā vieta, kas ir augstākais sasniegums.

Šonedēļ Cēsīs notika sacensības roku cīņās, kur cēsnieki allaž bijuši līderos. Jāatzīmē, ka pēdējo reizi sacensības notika Cēsu Profesionālās vidusskolas zālē Skolas ielā, jo, kā zināms, nākamajā mācību gadā skola pārceļas uz telpām Valmieras ielā.

Aleksandrs Beļakovs