Ziņas

Sports

“Priekuļu trail 2016”

Izaicinājums. Lietum līstot, "Priekuļu trail 2016" distancē dodas gan skrējēji, gan nūjotāji, lai veiktu katrs savu izvēlēto distanci.Foto: Aivis Riekstiņš

Olimpiskā centra “Cēsis” kompleksā jau piekto reizi aizvadīti skriešanas un nūjošanas svētki “Priekuļu trail 2016”, pulcējot vairāk nekā 200 dažāda vecuma skrējējus un nūjotājus. Pasākumu organizēja biedrība “Meža taku skrējieni” sadarbībā ar Olimpisko centru “Cēsis” un Priekuļu novada domi.

Skrējiena rīkotāji bija atraduši jaunas takas, ne tikai skriešanai mazliet pasmagas, bet arī ainaviski piesaistošas. Jaunā distance bija ar vēl lielāku kāpumu nekā pērnā gada sacensībās. Sestdien un svētdienas rītā lijušais lietus trasi skrējējiem padarīja īpaši slidenu un sarežģītu, taču neviens no dalībniekiem nežēlojās. Visi atzina, ka distances pirmajā pusē īsta skriešana gan nav sanākusi, jo nemitīgi bija jāskatās, kā noturēties uz slidenās takas, taču tas piešķīris skrējienam īpašu rozīnīti.

“Priekuļu trail” ir pasākums gan skrējējiem, gan nūjotājiem. Skrējēji varēja izvēlēties veikt astoņu vai 25 km distanci, nūjotājiem tika dots trīsarpus stundu kontrollaiks un aplis piecu kilometru garumā. Katrs atbilstoši savām spējam varēja izvēlēties, cik apļu nonūjot. Labākie 11 dalībnieki spēja veikt piecus apļus jeb 25 kilometrus. Agris Puriņš bija iecerējis veikt sešus apļus, taču, dodoties piektajā, atzina, ka tomēr nespēšot iekļauties laikā, tāpēc finišēja pēc piektā apļa, distanci veicot trīs stundās un divās minūtēs. No dāmām piecus apļus visātrāk veica Sintija Berga – Grīnfelde.

Nūjošanā tika sveikta arī kuplākās ģimenes komanda, balvu saņēma Beķerīšu ģimene, kuru pārstāvēja septiņi nūjotāji. Bija arī komandu cīņas, te pirmajā vietā ciemiņi no Lēdmanes, kuri bija ieradušies 21 cilvēka sastāvā, kopā veicot 57 apļus. Otrajā vietā Priekuļu pirmsskolas izglītības iestādes “Mežmaliņa” komanda ar 51 apli, trešie – “Nūjo priekam”, kuri savāca 38 apļus.

Individuālajā vērtējumā astoņu kilometru distancē pirmais finiša līniju šķērsoja Kristaps Broks (Madona). Viņš atzina, ka ir gandarīts par uzvaru, jo patlaban lielāku akcentu liekot tieši asfalta skrējieniem: “Taču draugi pamudināja piedalīties šajā skrējienā, un ar prieku piekritu. Jau no paša sākumā izrāvos vadībā un pretiniekiem nedevu nekādas cerības. Distances pirmie kilometri gan bija ļoti slideni un viltīgi, bija ļoti jāskatās zem kājām, lai nenokristu, bet man patika!”

Vairāk nekā divas minūtes aiz viņa finišēja jelgavnieks Oskars Blaus, kurš dzimis un audzis Cēsīs, bet trešajā vietā Kaspars Vīksne (Cēsis). Ātrāko sešniekā arī Aleksandrs Serovs (Cēsis), Klāvs Grosbergs (Priekuļi) un Mārtiņš Petrovs (Cēsis).

Dāmām astoņu kilometru distanci visātrāk veica limbažniece Alise Putraima, par 26 sekundēm apsteidzot cēsnieki Līgu Celiņu. Trešajā vietā Laura Pētersone no Kocēniem.

Atsevišķās grupās trīs labākie: juniores – M. Pētersone (Kocēni), L. Pāķe (Saulkrasti); juniori – K. Grosbergs (Priekuļi), M. Petrovs (Cēsis), E. Limanāns (Rīga); Master grupa dāmas – A. Putraima (Limbaži), L. Celiņa (Cēsis), L. Pētersone (Kocēni); Master grupa vīri – K. Broks (Madona), O. Blaus (Jelgava), K. Vīksne (Cēsis); seniores – M. Lagzdiņa (Rīga), I. Vaļska (Priekuļi), R. Germova (Mārupe); seniori – N. Zauls (Limbaži), E. Pāķis (Saulkrasti), V. Tilts (Vaidava).

25 km distancē, kur dalībniekiem bija jāveic trīs apļi, pirmais finiša līniju šķērsoja arī iepriekšējā gada šī skrējiena uzvarētājs Uldis Kļaviņš (Sigulda). Viņam šajā dienā bija dzimšanas diena, tāpēc pats sev sagādāja lielisku dāvanu. Skrējējs atzina, ka tik ekstrēmā distancē skrējis pirmo reizi, tā noteikti palikšot atmiņā. U. Kļaviņš, kurš šogad apvidus skrējienā “Cēsu Eco trail” bija otrais 81 km distancē, Priekuļos uzvarēja ļoti pārliecinoši, otrās vietas ieguvēju Daini Limanānu (Biksti) apsteidzot par gandrīz astoņām minūtēm. Trešajā vietā Andis Rumbenieks (Valmiera). Jāatzīmē, ka piektais absolūtajā vērtējumā bija cēsnieks Juris Gudēvics – Liepiņš.

Dāmām absolūtajā vērtējumā 25 km distancē uzvarēja Kristīne Kuzņecova (Rīga), par 22 minūtēm apsteidzot otrās vietas ieguvēju Agitu Grizāni (Rīga), bet trešā finišēja Līga Līce (Sigulda).

Atsevišķās grupās godalgotās vietas izcīnīja: Master grupa dāmas – K. Kuzņecova (Rīga), A. Grizāne (Rīga), I. Kokorēviča (Valmiera); Master grupa vīri – U. Kļaviņš (Sigulda), D. Limanāns (Biksti), A. Rumbenieks (Valmiera); seniores – L. Līce (Sigulda), E. Zālīte (Smiltene), Ž. Vanaga (Cēsis); seniori – V. Muzika (Jumprava), S. Svarinskis (Iecava), A. Ludriks (Bauska).