Ziņas

Izklaide

Priekuļu sieviešu koris “Laumas” Lietuvā

Skanīgās "Laumas". Koncertmeistare Irita Merga un diriģente Iveta Lapiņa ar kora izcīnītajām balvām.Foto: no albuma

Aizvadītās nedēļas nogalē Priekuļu sieviešu koris “Laumas” devās uz Lietuvas pilsētu Vievis, lai piedalītos divu dienu koru festivālā – konkursā “Mūsu dziesmas”. Tas veltīts ievērojamai lietuviešu mūzikas skolotājai un diriģentei Aldonai Pulauskienei. Pirmajā dienā mūsu dziedātājas sniedza trīs koncertus dažādās vietās: Semelišku seniūnijā, Abromiškiu rehabilitācijas centrā un baznīcā. Savukārt nākamajā dienā piedalījās starptautiskā koru konkursā, kurā sniedz vislabāko izpildījumu. “Dziedājām diriģentes Ivetas Lapiņas un koncertmeistares Iritas Mergas vadībā izpildījām Bruno Skultes “Lūgšanu”, latviešu tautas dziesmu Oļģerta Grāvīša apdarē “Rozēm kaisu istabiņu”, Mārtiņa Brauna “Mīla ir kā uguns”,” saka kora prezidente
Lauma Gaile un ar lepnumu pastāsta: “Divdesmit koru konkurencē ieguvām Grand Prix balvu. Galveno balvu sarkana ābola formā katru gadu šim konkursam izgatavo Aldonas Pulauskienes dēls.”


Festivāls noslēdzās ar dalībnieku gājienu cauri pilsētai un plašu koncertu Vievis centrā, kurā piedalījās festivāla kori, pūtēju orķestris un tautas deju kolektīvs. Pēc koncerta visiem dalībniekiem bija sarūpēts mielasts brīvā dabā. “Šajā festivālā guvām daudz labu emociju un koncertēšanas pieredzi, kā arī pašas baudījām kopā būšanu savā lieliskajā kolektīvā,” piebilst L.Gaile.