Ziņas

Sabiedrība

Priekuļu novadā notiks Zemessardzes mācības

No 29. līdz 31.janvārim  Priekuļu novada Liepas pagasta “Salmiņu” meža un bijušās mežaudzētavas teritorijā notiks Zemessardzes 27.kājnieku bataljona lauka taktiskās mācības kājnieku rotas zemessargiem.

Mācībās piedalīsies aptuveni 40 dalībnieku, tostarp  nesen uzņemtie zemessargi, kā arī zemessargi, kas vēlas nostiprināt savas prasmes un zināšanas. Atbalstu sniegs Sauszemes spēku kājnieku brigādes karavīri.

Zemessargi atkārtos lauka kaujas iemaņas, apgūstot manevru “Uguns un kustība”, reakciju uz pretinieka uguni un citas prasmes. Mācību dalībnieki darbosies individuāli, pāros un nodaļas līmenī.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācībās plānoti taktiskie vingrinājumi ar periodisku salūtmunīcijas un sprādzienu imitācijas līdzekļu izmantošanu, kas  rada troksni vai dūmus, bet neapdraud apkārtējo cilvēku veselību un dzīvību. Mācību dalībnieki ir apmācīti rīkoties ar bruņojumu un ievērot drošības noteikumus. Pārvietošanās ar autotransportu notiks tikai pa ceļiem. Tuvējo māju iedzīvotāji tiks informēti par plānotajām aktivitātēm. Aktivitātes diennakts tumšajā laikā ar salūtmunīcijas un sprādziena imitācijas līdzekļu izmantošanu tiks veiktas iespējami tālāk no apdzīvotām vietām.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem un trokšņiem mācību norises laikā.