Ziņas

Sports

Priekuļu kluba futbolistes pārbauda spēkus

Komanda. "FK Priekuļi" dāmu komanda veiksmīgi aizvadījusi debijas turnīru sieviešu futbolā. Pirmā no labās trenere Džeina Eglīte. Foto: no albuma

Par futbola kluba “Priekuļi” vīru un zēnu komandām ik pa laikam jau ziņojām, taču arvien lielāku interesi par šo sporta veidu izrāda arī meitenes un sievietes.

Trenere Džeina Eglīte stāsta, ka grupā pieteikušās 32 futbolistes, bet uz mēģinājumiem regulāri ir vismaz 20, spēlētāju vecuma amplitūda ir ļoti plaša, sākot no desmit gadiem līdz pat 40 gadiem: “Vēl jau ir jaunākās, kas trenējas pie Jurģa Zumberga. Gribētāju ir daudz, piesakot komandu turnīrā, kāda jāatstāj aiz svītras, jo tik daudz pieteikt nevar. Neviena gan bez iespējas piedalīties spēlēs nepaliek, jo pie mums darboties nāk arī florbolistes, kuras pateikušas, ka florbols tomēr ir primārais, viņām dodam atpūtu, bet turnīros piesakām citas.”

Tikko dāmas atgriezušās no Salaspils Ziemassvētku turnīra telpu futbolā meitenēm. Trenere norāda, ka turnīrs bijis ilgi gaidīts, jo lielākajai daļai tās bija pirmās spēles sieviešu futbolā: “Vasarā spēlējām turnīros, kur pretī bija puišu komandas, tāpēc Salaspils turnīrs bija vajadzīgs, lai saprastu, kas notiek sieviešu futbolā. Tā bija savu spēju pārbaudīšana un pieredzes iegūšana, kā arī sava snieguma analizēšana, lai zinātu, pie kā treniņos vairāk jāstrādā, jo galu galā meiteņu komanda ir ļoti jauna, kopā trenējamies tikai piecus mēnešus.”

Džeina stāsta, ka ir atšķirība starp puišu un meiteņu futbolu: “Puiši spēlē ļoti tehniski, viņiem nevajag kontaktcīņas, viņi mūs izdzenā, liekot skriet pēc bumbas. Turnīrs parādīja, ka meitenes nespēlē tik tehniski, tur vairāk ir kontakcīņas. Bet sapratām, ka spēles pret puišiem nepieciešamas, jo tām ir cits temps, cita kvalitāte, kas dod priekšrocību, spēlējot pret meiteņu komandām.”

Tā kā spēlēt gribētāju daudz, Salaspils turnīram tika pieteiktas divas komandas, lai uzspēlēt dabūtu iespējami vairākas spēlētājas.

Komanda “Priekuļi-2” turnīra septiņās spēlēs izcīnīja divas uzvaras, divreiz nospēlēja neizšķirti, kā arī piedzīvoja trīs zaudējumus. Grupā komanda palika ceturtajā vietā, nekvalificējoties ceturtdaļfinālam. Trenere atzīst, ka vissāpīgākais bijis zaudējums pēdējā spēlē pret Imantas komandu, jo tieši tas neļāva turpināt cīņu: “Tā bija dīvaina spēle. Pirmos vārtus zaudējām jau pirmajās sekundēs, laikam nebijām mobilizējušās. Tad panācām neizšķirtu, kas būtu devis iespēju ieņemt trešo vietu. Taču pēdējās sekundēs atkal notika dīvainas lietas. Bija auta izspēle, kas bija jādara mums, bet pretinieces paņēma bumbu un iesita vārtus, ko tiesnesis arī ieskaitīja. Jutāmies apbēdinātas, šāds zaudējums bija rūgts, taču kopumā komanda parādīja ļoti labu sniegumu.”

“Priekuļi-1” komanda piedzīvoja sešus zaudējumi, vienu spēli noslēdzot neizšķirti, paliekot astotajā vietā, tomēr gūtā pieredze to jūtami atsver.

Kluba treneris Aivars Krickis atzīst, ka bijis patīkami pārsteigts un ļoti apmierināts ar meiteņu sniegumu, jo šis esot labākais sasniegums “FK Priekuļi” dāmu komandas pastāvēšanas vēsturē.