Ziņas

Sports

Priekuļu kalni pieveikti

Aiziet! Vairāk nekā 200 dalībnieki dodas skrējienā "Priekuļu trail 2015", lai veiktu pašu izvēlēto distanci. Īsākajā - 6 km distancē ātrākais bija Gatis Štulbergs (117.numurs).Foto: no occesis.lv

Saulaini siltajā sestdienā Cēsu olimpiskā centra apkaimē aizvadīts tradicionālais apvidus skrējiens “Priekuļu trail 2015”. Dažādās skriešanas distancēs un nūjošanas pārgājienā uz starta stājās aptuveni divarpus simti dalībnieku no dažādām Latvijas pilsētām.

Kā pirmie apvidus skrējienu veica gados jaunākie skrējēji, dažs mammas vai tēta pavadībā, tādējādi sperot pirmos soļus sacensību gaisotnē. Jaunākajai dalībniecei Paulai tikai divi gadi, taču kopā ar mammu distance veikta un finišā saņemti daudzo atbalstītāju aplausi, kam pati mazā skrējēja ar prieku pievienojās.

Tad startā devās skrējēji un nūjotāji, lai veiktu katra izvēlēto distanci – 6, 12 vai 24 kilometrus skrienot vai veicot sešu kilometru garo apli nūjojot, cik katra spēkos, lai iekļautos trīs stundu kontrollaikā.

Sešu kilometru distanci ātrāk par konkurentiem veica Gatis Štulbergs no Ogres. Viņš atzina, ka iepriekšējos gados veicis garo 24 km distanci, taču šoreiz skrējis sešus kilometrus, jo pārslēdzies vairāk uz vidējām distancēm: “Izvēlējos noskriet īsto distanci, paveicot to labā ātrumā. Ar sasniegto esmu apmierināts, distance lieliska, vien pēdējais kalns izrādījās tāds smagāks. Pirmie 3,5 kilometri bija ļoti viegli.”

12 km distances uzvarētājs cēsnieks Rihards Šteins arī neslēpa, ka pēdējais kāpums radījis lielākās grūtības, taču viss izdevies, kā ieplānots: “Pirmajā aplī skrēju ar plūsmu, jo takas šauras, visi skrēja viens aiz otra. Pēc tam jau trase bija zināma, kas ļāva sadalīt spēkus turpmākajiem kilometriem otrajā aplī un rezultātā arī uzvarēt!”
Otro vietu šajā distancē izcīnīja cēsnieks Andis Malējs, kurš ir aktīvs orientierists. Uz jautājumu, vai šis sporta veids palīdz, skrienot apvidus skrējienā, A. Malējs atzina, ka iemaņas palīdzot tik ātrāk un labāk augšā kalnos: “Skriešana lejā ir tehnikas jautājums, kas mums, pauguru zemē dzīvojošajiem, nav pārāk izkopta. Startēju pirmo gadu, man patika distance, kur ir kāpumi, kritumi, nav jāskrien taisni.”

24 km distancē finiša līniju pēc stundas un gandrīz 43 minūtēm pirmais šķērsoja siguldietis Uldis Kļaviņš. Pēc finiša viņš neslēpa, ka nedaudz pārsteigts par uzvaru, jo gaidījis galvenā sāncenša Jāņa Kūma uzvaru, kurš šoreiz finišēja otrais.

“Jānis vienmēr mani uzvar, šoreiz guvu revanšu,” atzina U. Kļaviņš. “Skrienu jau ceturto gadu, vienmēr izvēlos garo distaci. Tas ir lielākais izaicinājums, arī konkurence vislielākā. Garajā distancē jāprot sadalīt spēkus visai distancei, nevar sākumā paņemt pārāk lielu ātrumu, tad beigām var nepietikt spēka. Prieks par uzvaru, jo vairāk skrienu maratonus pa asfaltu, kalnu skrējieni nav īsti manējie, jo tur grūtāk kontrolēt pulsu. Taču treniņam šādi skrējieni, kur to pulsu parausta uz augšu un leju, ir vajadzīgi.”

Garajā distancē tika izcīnīts arī “Kalnu karaļa” un “Kalnu karalienes” tituli, to saņēma U. Kļaviņš un Līga Ārniece (Rīga).

Visi aptaujātie skrējēji atzina, ka, neraugoties uz izcīnīto vietu, guvuši fantastiskas emocijas, ko iespējams saņemt tikai šādos apvidus skrējienos.

Savās grupās un distancēs godalgotās vietas izcīnīja:

6 km distancē juniori – Matīss Slikšānis (Smiltene), Niks Zauls (Limbaži), Helge Bernāns (Priekuļi); juniores – Tabita Lūka (Jēkabpils), Baiba Bērziņa (Rīga), Everita Kamarūta (Jaunrauna); Master grupā vīriem – Gatis Štulbergs, Endijs Melecis (Rīga), Kaspars Lapsa; Master grupā dāmām – Sigita Saulīte (Rīga), Jūlija Kuzņecova (Rīga), Simona Radoviča (Saldus); senioru grupā dāmām – Iveta Zuja (Salaspils);

12 km Master grupā vīriem – Rihards Šteins, Andis Malējs, Nauris Zeme; Master grupā dāmām – Viviana Kirilova (Rīga), Laura Leiboma (Ādaži), Lauma Briška (Priekuļi); senioru grupā vīriem – Valdis Tilts (Kocēni), Roberts Ivzāns (Ogre), Arnis Ābelītis (Cēsis); senioru grupā dāmām – Žanete Leimane (Smiltene), Lita Dzelme (Rīga), Inguna Eglīte (Liepa); super senioru grupā dāmām – Laila Ceika (Valmiera);

24 km Master grupā vīriem – Uldis Kļaviņš, Jānis Kūms (Rīga), Kārlis Vanags (Talsi); Master grupā dāmām – Līga Ārniece, Marta Zumberga (Dundaga), Evija Vate (Tukums); senioru grupā Aigars Bundzinieks (Vaive), Valdis Bērziņš (Rīga), Sandis Svarinskis (Garkalne); supersenioru grupā Agris Veipāns (Cēsis).

Nūjotāji individuāli apbalvoti netika, bet tika sveiktas trīs labākās komandas, kuru dalībnieki kopumā savāca lielāko apļu skaitu. Uzvarētāju tituls Priekuļu pirmsskolas izglītības iestādei “Mežmaliņa”, otrajā vietā “AD Fitness”, trešajā – “Beķerīši”.