Ziņas

Sabiedrība

Priekuļu gaisa telpā nebijusi sacenšanās

Sacensību laikā. Skats uz notiekošo Pasaules kausa dronu sacensībās, kuru laikā sportisti vada dronus pa Vides risinājumu institūta lidlaukā izvietoto trasi, paši stāvot tā malā ar īpašām “viedbrillēm”, tam līdzi seko arī sacensību tiesnesis (no labās).Foto: Indars Krieviņš

Lidlauks Priekuļu pusē pagājušās nedēļas nogalē kļuva par starptautisku sacensību vietu dronu vadīšanā.

Vides risinājumu institūts, kas apsaimnieko lidlauku, uzņēma Pasaules kausa droniem dalībniekus, kuri sacentās. Starptautiskās Aviācijas sporta federācijas 2018. gada Latvijas posms Priekuļu lidlaukā risinājās trīs dienas.

Pasaules kausa sacīkstēs ar droniem Latvijā uzvaru guva Pāvels Lačzaks no Polijas, 2. vietā Latvijas pilots Kārlis Gross, 3. vietā sportists no Lietuvas Armīns Volskis.

Neskatoties uz sacīkšu droniem nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, tajā skaitā spēju vēju, 26 pasaules līmeņa dronu piloti no piecām valstīm – Polijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Lielbritānijas – trīs dienas Priekuļu lidlaukā sacentās, noskaidrojot spēcīgāko sportistu. Piecpadsmit gadus vecais Pāvels startēja gan senioru, gan junioru grupā un abās plūca uzvaras laurus, atnesdams Polijai punktus. Arī otro un trešo vietu uz juni­oriem domātā pjedestālā ieņēma poļu sportisti.

Pasaules kausa posms sacīkšu droniem Baltijā norisinājās pirmo reizi.

Latviju sacensībās pārstāvēja 11 sacīkšu dronu piloti. Pēc pirmās sacensību dienas septiņi Latvijas sportisti kvalificējās izslēgšanas posmiem, divi piloti – Kārlis Gross un Tomass Pētersons – pārstāvēja Latviju finālsacensībās. Pēc sīvas cīņas ar poļu un lietuviešu sportistiem finālā Kārlis Gross ierindojās otrajā vietā, bet Tomass Pētersons palika ceturtais.

Latvijas posmā iegūtos punktus sportisti pievienoja kopējam FAI Pasaules kausa rangam. Pirms Latvijas posma T. Pē­tersons starp 500 pasaules līmeņa sportistiem bija devītajā vietā.

Piektdien Priekuļos sportisti satikās, lai gatavotos. Tad skatītājiem bija mazāk, ko redzēt. Sestdien pēc kvalifikācijas posmiem sacensību vietā, kas ir Cēsu pievārtē, risinājās speciāli Latvijas posmam izveidots dronu freestyle šovs. To ieradās vērot krietni daudz skatītāju. “Četras pilotu komandas sacentās dronu akrobātikā un šova elementos. Freestyle šovā piedalījās divas jauktās komandas – Latvijas un Lielbritānijas sportisti, Latvijas un Igaunijas sportisti – , kā arī Polijas komanda un Lietuvas komanda. Šos paraugdemonstrējumus arī vērtēja speciāla žūrija. Par labāko dronu šovu atzina lietuviešu komandas veidoto “Prop strike”,” pastāstīja Pasaules kausa posma Latvijā organizatori, Vides risinājumu institūta projektu vadītāja Guna Dātava. Viņa uzsver: “Šāda līmeņa sacensības ir ārkārtīgi svarīgs atskaites punkts Baltijas dronu sporta attīstībā. Mēs un mūsu piloti tagad piesakām sevi kā spēcīgus spēlētājus pasaules sacīkšu dronu arēnā. Plānots, ka šāda līmeņa sacensības Latvijā norisināsies arī turpmāk.”

Pasaules kausa sacīkšu droniem norisi Latvijā atbalstīja Latvijas Sporta federācijas padome.