Ziņas

Sports

Priekuļu futbolisti Latvijā un Pērnavā

Vasara ir īstais futbola laiks, to steidz izmantot arī futbola klubs “Priekuļi”, kura komandas startē valsts čempionātā un turnīros Latvijā un ārvalstīs.

 

Kultūršoks un jaunā maiņa

Otrajā līgā Vidzemes zonā “FK Priekuļi” spēlē A grupā, kur pēc aizvadītajām septiņām spēlēm ieņem ceturto vietu. Komandas kontā trīs uzvaras, četri zaudējumi. Treneris Aivars Krickis stāsta, ka komanda šobrīd veidojas, rezultātus gaida nākotnē: “Aizvadīti pirmie treniņi, kuros kopā darbojās 2.līgas spēlētāji un 15 gadus vecie kluba audzēkņi. Bijām plānojuši jaunos spēlētājus iesaistīt no nākamā gada, taču šo soli nācās spert ātrāk, jo komandu pameta vairāki spēlētāji un ir vajadzīgi papildspēki. Gribam komandu kom­plektēt no saviem spēlētājiem un redzam, ka puišiem ir motivācija. Šie jaunieši klubā trenējas jau vairākus gadus, viņi saprot, kas jādara laukumā, nav jāstāsta no nulles. Jo gadās, ka uz 2.līgu atnāk spēlētāji “no malas”, kuri gandrīz vai jāsāk mācīt no pamatiem.”

Kluba 15 gadus veco zēnu komanda startēja Latvijas Jaunatnes olimpiādes finālturnīrā, kur astoņu komandu konkurencē palika pēdējā vietā, trijās spēlēs piedzīvojot trīs zaudējumus. Jau pirmajā spēlē sagrāve 0:20 pret Daugav­pils spēlētājiem. Te gan jāatceras, ka Latvijas čempionātā daugavpilieši ir čempioni elites grupā un tieši viņi kļuva par Jaunatnes olimpiādes čempioniem.

“Jā, bija zaudējumi, bija kultūršoks pret Daugavpili, bet arī šādas spēles dod pieredzi. Mūsu spēlētāji pēc pirmajiem zaudētajiem vārtiem, redzot, kāds ir pretinieks, burtiski nolaida rokas un nebija ie­spējams viņus motivēt. Zaudē­jumi arī Smiltenei 0:6 un Balviem 1:4, lai gan pēdējā spēlē arī mums četri, pieci vārtu gūšanas momenti, ko neizdevās izmantot,” norāda treneris un pastāsta: “Pirms dažiem gadiem, kad viņi sāka spēlēt Latvijas čempionātā, arī bija zaudējumi. Nu jau esam izauguši, astoņu komandu konkurencē esam piektajā vietā, par vienu punktu atpaliekot no ceturtās, par trijiem no trešās vietas. Esam spējuši atņemt punktus arī līderiem. Mūsu klubā nevienā vecuma grupā, nevienā turnīrā galvenais nav rezultāts, bet pieredzes, emociju gūšana, lai gan pieļauju, ka šai mūsu filozofijai ir oponenti.”

Treneris arī atzīst, ka vēl viens no vājā snieguma iemesliem ir spēļu prakšu trūkums. 16 spēles Latvijas čempionāta attīstības grupā ir pārāk maz. Lai būtu normāla spēļu prakse, sezonā jāpiedalās 45 spēlēs lielajā formātā 11:11. Ja jaunieši iekļaujas 2.līgas komandā, tad viņiem ir 32 spēles, vēl daži turnīri, un nepieciešamais spēļu skaits gandrīz sanāk.

“Summer Cup” Pērnavā

Jūlija sākumā trīs kluba komandas (2004., 2006. un 2008.gada dzi­mušie) piedalījās starptautiskajā turnīrā “Summer Cup”, kas jau 15. reizi notika Pērnavā (Igau­ni­ja), pulcējot aptuveni 200 komandas no Igaunijas, Latvijas, Somi­jas, Lietuvas, Polijas un Krievijas. Gados jaunākie spēlēja formātā 8:8, vecākie – lielo futbolu 11:11.
Vislabāk veicās 2008.gadā dzimušajiem zēniem, kuri apakšgrupā izcīnīja trīs uzvaras, piedzīvoja vienu zaudējumu, uzrādot teicamu gūto un zaudēto vārtu attiecību 24:1. Vienīgais zaudējums pret Igaunijas komandu “Viimsi MRJK” ar rezultātu 0:1 neļāva tur­pināt cīņu par medaļām, jo grupā komanda palika otrajā vietā. Cīņā par 5.- 8.vietu vispirms pārspēta Latvijas komanda “FK Auda” 3:0, bet spēlē par 5.vietu piedzīvots zaudējums igauņiem 1:2, un turnīrs noslēgts augstajā sestajā vietā.

Komandā spēlēja R. Jānelsiņš, L. Bulmeisters, K. Rude, E. To­mass, E. Norvelis, G. Kreicbergs, A. Tkačenko, M. Safonovs, K. Šņepsts, H. Beķeris, M. Kalnietis.
Treneris Jānis Naglis norāda, ka, neskatoties uz mazajām neveiksmēm, spēlētāji, treneri un atbalstītāji guva patīkamas emocijas: “Puišiem šis bija pirmais turnīrs ārpus valsts, pirmās emocijas, cīnoties ne tikai kā kluba, bet arī kā valsts pārstāvjiem, tāpēc liels prieks par cīņas sparu, atbildību un centību.”

2006.gadā dzimušo zēnu komanda turnīru uzsāka ar pārliecinošu uzvaru 8:0, kam sekoja divi zaudējumi, pēc tam gan gūtas divas uzvaras, tomēr tas neļāva grupā pacelties augstāk par ceturto vietu. Tas nozīmēja, ka jācīnās par 13.-16.vietu, un turnīrs noslēgts 15.vietā. Komandā spēlēja L. Groševs, R. Ekerts, J. Rozen­bergs, K. Ķerpe, M. Raudziņš, D. Vitkauskis, K. Eglītis, M. Au­dickis, K. Lapšāns, E. Auziņš, M. Kreicbergs, J. Mūrmanis. Treneris Jānis Naglis.

Turnīrā piedalījās arī 2004.gadā dzimušie, kuriem šīs bija pirmās ugunskristības lielajā 11:11 futbolā. Puiši šādā formātā trenējušies ļoti maz, tāpēc pretestību izrādīt neizdevās, piedzīvojot zaudējumus visās spēlēs. Komandā spēlēja: P. Lukstiņš, D. Puriņš, K. Stāmers, A. Beļikovs, K. Kļaviņš, A. Jēgers, O. Briedis, M. Jansons, R. Antropovs, A. Tarasovs, Ed. Zujāns, A. Miņins, komandas treneris Dmitrijs Sļinko.

Futbola kluba “Priekuļi” prezidents Andrejs Ivanovs akcentē emocijas, kas valdīja ne tikai laukumā, bet arī ārpus tā: “Nav svarīga izcīnītā vieta, galvenais, ka puiši spēj rādīt labu futbolu, gūt un radīt pozitīvas emocijas. Jāuzteic trenera Jāņa Nagļa darbs ar vecākiem, iesaistot viņus kluba dzīvē, un vecāki šajā turnīrā parādīja, ka ir lieliski līdzjutēji. Ār­zem­ju pieredze rāda, ka tieši vecāki un radinieki veido lielāko līdzjutēju skaitu bērnu un jauniešu spēlēs. Diemžēl Latvijā tas nav ierasts, mums trūkst līdzi jušanas kultūras, tāpēc prieks, ka kaut nedaudz izdodas šo sistēmu lauzt.”