Ziņas

Redzeslokā

Priekuļu aplis zied

Foto: Marta Martinsone-Kaša

 

Jau skaidri var iztēloties, kāds izskatīsies ceļš no Cēsīm uz Prie­kuļiem. Arī augu veidotais krāsainais uzkalniņš jeb Priekuļu aplis. Būs patiešām skaisti! Nav pamata tā nedomāt. Taču kāds priekulietis ir sašutis, ka aplī košumkrūmus stādījusi Priekuļu paš­valdība un iztērējusi četrus tūkstošus eiro. Viņš to sauc par naudas izšķērdēšanu, jo tas bija jādara ceļiniekiem, nevis pašvaldībai.

Priekuļu pašvaldības labiekārtošanas darbu vadītājs, ainavu tehniķis Jānis Sirlaks ir izbrīnīts, ka tagad par to izskan uztraukums. “Pirms trim gadiem par to tika runāts. Priekuļu apļa, kā to ierasts saukt, labiekārtošana ir viens no diviem labiekārtošanas darbiem, ko gribam veltīt Latvijas simtgadei. Saules parku iekārtojām sadarbībā ar “Latvijas valsts mežiem”, bet Priekuļu apli ar “Lat­vijas valsts ceļiem”. Priekuļu aplis atrodas Priekuļu novadā. Pa to iebraucam Priekuļos. Vai tad mums nav svarīgi, lai iebraucot kaut kas piesaistītu uzmanību, paliktu atmiņā,” stāsta Jānis Sirlaks. Viņš arī atzīst, ka diemžēl Latvijā aizvien tiek jaukti Priekuļi un Priekule, novadā ir vairāk jāstrādā pie atpazīstamības. Priekuļu aplī redzami ne tikai augi, te saskatāms arī veiksmes simbols – četru lapu āboliņš, kas dažādos laikos bijis saistīts ar Priekuļiem.

Apļa labiekārtošanu veica ceļinieki. Viņu darbs nav ierīkot košumkrūmu stādījumus. To izdarīja pašvaldība. Iestādīti vairāk nekā 500 augi, kuri pārstāv 16 dažādības. Pašvaldība augu iegādei un stādīšanai atvēlējusi četrus tūkstošus eiro. “Kad kļūs sausāks, darbi tiks pabeigti. Domāju, ka neiztērēsim četrus tūkstošus eiro, bet mazāk. Vai tā izšķērdība? Ir lietas, kas jāizdara, bet tās atmaksājas vēlāk,” saka Jānis Sirlaks un uzsver, ka aplis būs krāsains, dzīvespriecīgs.