Ziņas

Uzņēmējdarbība

Priekuļos notiks seminārs par augu aizsardzību

Šodien Priekuļos notiks Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) rīkotais bezmaksas seminārs ciklā par integrēto augu aizsardzību, aģentūru LETA informēja dienesta pārstāvji.

Seminārs notiks Dārza ielā 12, sākums plkst.10.

Seminārā VAAD speciālisti stāstīs par integrētās augu aizsardzības būtību un galvenajām prasībām, tajā skaitā par augsnes agroķīmiskās izpētes nepieciešamību, mēslošanas plānu izstrādāšanu, augu aizsardzību, optimālas agrotehnikas un augu maiņas izvēli, kā arī par kaitīgo organismu monitoringu.

Plānots, ka seminārā piedalīsies Integrētās augu aizsardzības daļas vadītāja Anitra Lestlande un vecākā referente Inta Jakobija, Augšņu agroķīmiskās izpētes daļas galvenā eksperte agronomijā Valija Kārkliņa un eksperte kartogrāfe Guna Šmitiņa, kā arī reģionālās nodaļas inspektori.

Semināra dalībnieki bez maksas saņems rokasgrāmatas par laukaugu, augļaugu, dārzeņu un kartupeļu attīstības stadijām. Rokasgrāmatas lauksaimniekiem kalpos kā palīgmateriāls, veicot kultūraugu monitoringu uz sava lauka un pieņemot lēmumu par augu aizsardzības pasākumu veikšanu.

Plānots, ka līdzīgi semināri tiks rīkoti arī citos Latvijas novados – 10.martā Siguldā, Dārza ielā 2A, 12.martā Kocēnu kultūras namā, 13.martā Limbažos, Jūras ielā 58, 18.martā kultūras namā “Lielvārde” Parka ielā 3, 26.martā Grobiņā, kultūras centrā “Robežnieki” Liepu ielā 1.

LETA