Ziņas

Uzņēmējdarbība

Priekuļos notiks seminārs par augu aizsardzību

Šodien plkst.10 Priekuļos, Dārza ielā 12 notiks Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) rīkots bezmaksas seminārs, kurā informēs par integrēto augu aizsardzību.

Seminārā VAAD speciālisti stāstīs par integrētās augu audzēšanas ieviešanas aktualitātēm, mēslošanas līdzekļu lietošanas prasībām, lauka monitoringu, graudaugu, rapša un lauka pupu slimību un kaitēkļu atpazīšanu uz lauka un to ierobežošanas pasākumiem.

Līdzīgs semināri februārī notikuši jau vairākos citos reģionos, savukārt nākamais plānots 23.martā Durbes kultūras namā.

Semināros piedalīsies VAAD Integrētās augu aizsardzības daļas, Agroķīmijas departamenta, kā arī reģionālo nodaļu darbinieki.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2009.gada 15.septembra noteikumiem “Lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasības un kontroles kārtība” integrētās augu aizsardzības vispārīgie principi un prasības obligātas visiem profesionālajiem augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem, kā arī personām, kurām nav apliecības otrās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļu iegādei un lietošanai, bet kuras izmanto sniegtos pakalpojumus augu aizsardzības jomā.