Ziņas

Sabiedrība

Priekuļos aizvadītas 3.Senioru sporta spēles

Kustībā. Dmitrijs Volters (no kreisās)Foto: Māris Buholcs

Cēsu olimpiskā centra slēpošanas un biatlona kompleksā „Priekuļi” 4. jūnijā norisinājās Senioru sporta spēles, kas tiek rīkotas jau trešo gadu pēc kārtas.

„Viss aizsākās ar mūsu projektu, ko organizējām pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkiem. Tā mērķis ir popularizēt aktīvu dzīvesveidu, lai cilvēks varētu maksimāli ilgi dzīvot dzīvespriecīgi, būt sabiedrībā, kontaktēties ar citiem un gūt pozitīvas emocijas,” stāsta Priekuļu novada Sociālā dienesta vadītāja Elita Rancāne. Viņa bilst: „Šogad jau ir trešais gads, kopš organizējam šīs sporta spēles. Piedalās gan tie, kuri jau te bijuši iepriekšējos gadus, gan arī ir piepulcējušies jauni dalībnieki, kas sasnieguši senioru vecumu.” E.Rancāne skaidro, ka šajās sporta spēlēs uzsvars tiekot likts uz jautrību un komandu sadarbību. Viņa saka: „Tās nav fiziskās izturības pārbaudes, bet gan vairāk saistās ar aktīvu dzīvesveidu un dzīvesprieku.”

Katru gadu spēlēs piedaloties 50 līdz 70 senioru no Mārsnēnu, Liepas, Veselavas un Priekuļu pagasta. „Uz sporta spēlēm ierodas cilvēki vecumā no 55 līdz pat 84 gadiem, lai piedalītos gan komandu, gan individuālajās stafetēs,” teic Elita un atzīst, ka vecuma ierobežojumi neesot strikti noteikti.

Sacensībās tiek vērtēti rezultāti un apbalvoti labākie sportotāji, tomēr E.Rancāne atgādina, ka pasākums ir vērsts uz labu laika pavadīšanu, ne rezultātiem.

„Esmu sporta veterāns, domāju, ka varu gūt arī labus rezultātus. Šajā pasākumā piedalos pirmo gadu, taču arī ikdienā sanāk pabraukāt ar velosipēdu,” saka Dmitrijs Volters. Taču Juris Zariņš no Veselavas sporta spēlēs piedalās jau otro gadu. Juris pastāsta, ka šeit atrodas, lai jauki pavadītu laiku un izkustētos. Arī Jānis Dzelme no Priekuļiem piedaloties otro gadu. J.Dzelme saka: „Pagājušā gadā veicās labi, saņēmu arī kādu godalgu, tomēr esmu šeit izkustēšanās, ne rezultātu dēļ. Ikdienā sanāk tikai pastaigas.” Aina Cvetkova no Veselavas piedaloties pirmo gadu. Viņa saka: „Interesē, kas te notiks. Arī esmu tādēļ, lai pakustētos, lai gan ikdienā vingroju.”

Arī iepriekšējos pasākumus E.Rancāne vērtē pozitīvi un spriež, ka šīs sporta spēles esot kļuvušas jau par tradīciju. „Priecē, ka cilvēkiem tas patīk un ka tas ir vajadzīgs,” priecājas Elita un piebilst, ka stafetes katru gadu tiekot mainītas, lai neatkārtotos un būtu dažādība.

Lāsma Kaupuža, ViA studente