Ziņas

Sabiedrība

Prieks no avīzes tiek visiem

Avīzes redakcijā. Ar žurnālisti Mairitu Kaņepi sarunājas Aija un Nauris Palsi, apskatot Drustu vecmāmiņas laimestu "Druvas" abonentu loterijā.Foto: Māris Buholcs

Pensionētā pavāre Valentīna Popa no Drustu pagasta “Upeslīčiem” kādu dienu, atverot savu lasītāko avīzi “Druva”, tajā ar izceltiem burtiem ieraudzīja savu vārdu. Tas liecināja, ka viņa ir laimējusi “Druvas” 2016. gada abonētāju loterijā. Par to drustēniete steidza paziņot meitai Cēsīs, lūdzot viņas vietā aiziet pēc laimesta. Meita Aija Palse, atnākusi uz redakciju, sacīja, ka prieks ticis visiem. Meitas ģimenē nopriecājušies, ka vecmammai jauku pārsteigumu sagādājusi viņas iecienītā avīze. Tā pati avīze, no kuras pasūtīšanas vecmamma pirms gada atteikusies, pārņemta ar smagām veselības problēmām un domājot, ka nekāda īstā lasītāja vairs nebūs. Grūti gājis, bet risinājums rasts. “Es dzīvošu!” Valentīnai atjaunojušās cerības un optimisma deva. Viņa no Cēsīm varējusi pārcelties uz Drustiem, uz turieni no jauna pasūtījusi “Druvu”. Dzīvojot ciemata centrā, Valentīna atkal var būt tuvu blakus gadu gaitā iepazītiem cilvēkiem, sekot līdzi dzīvei ne tikai Drustos, bet arī apkārtējos novados un Cēsīs.

Meita Aija un mazdēls Nauris, atnākuši redakcijā pēc laimesta, pastāstīja, ka laimestā saņemtais katls – tvaikvāris reizē būs arī sveiciens vārda dienā – Valentīnās. Modernā, ērti lietojamā ēdiena pagatavošanas lieta tikšot izmēģināta Drustos. Iespējams, ar ēdienu pirmie tiks pacienāti vārda dienas viesi. Tad būs ne tikai sarunas par “Druvā” rakstīto un izlasīto, arī domas par to, kā laiki mainās un kā mainījušies virtuves piederumi kopš 70. gadiem, kad Valentīna Popa strādāja Drustu ēdnīcā. Nemaz nerunājot par tiem laikiem, kad Valentīna, jauna būdama, dzīvoja Kārsavas pusē Latgalē.