Ziņas

Sabiedrība

Prezidents sveica cēsniekus valsts svētkos un aicināja uz pilsonisko aktivitāti

Pagājušās nedēļas izskaņā reģionālajā vizītē Cēsīs Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikās ar iedzīvotājiem un novēlēja cēsniekiem priecīgu tuvojošos Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, kā arī aicināja uz pilsonisko aktivitāti, piedaloties pašvaldību un Saeimas vēlēšanās, informē Cēsu novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots.

“Tikai tā, balsojot par labākajiem no pašiem sava vidus, par tiem, kuriem uzticamies, panāksim, ka Latvija attīstīsies,” uzsvēra Valsts prezidents, diskutējot ar teju 50 NBS Instruktoru skolā sanākušajiem cēsniekiem.

Viņš arī atgādināja par 4.maiju kā Baltā galdauta svētkiem un aicināja cēsniekus tajos piedalīties, taču vienlaikus savā uzrunā pievērsa uzmanību arī aspektiem, kas skar valsts drošību, nodokļu reformu, nepieciešamajām pārmaiņām valsts pārvaldē, kā arī atbildēja uz sanākušo cēsnieku jautājumiem, kas skāra gan ceļu infrastruktūru, pilsonības piešķiršanas procedūru, VDK kartotēku atslepenošanu un zemessargu sociālās garantijas.

Vizītes ieskaņā Valsts Prezidents tikās ar Cēsu novada domes deputātiem, lai uzzinātu vairāk par norisēm Cēsu novadā. Domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs īsi iepazīstināja prezidentu ar būtiskākajiem faktiem par Cēsu novadu un pastāstīja par jau paveikto un ieplānotajiem darbiem pilsētas attīstībā. Vējoņa kungu sevišķi interesēja medicīniskās aprūpes, infrastruktūras attīstības un uzņēmējdarbības jautājumi.

K.Pots arī informē, ka Valsts prezidents uzklausīja domes deputātu jautājumus, no kuriem būtiskākais bija gaidāmā nodokļu reforma. Runājot par nodokļu reformu, prezidents izteicās: “Nodokļu reformas mērķis ir radīt skaidru un saprotamu uzņēmējdarbības nodokļu politiku, kuras rezultāti uzlabotos dzīves apstākļi visiem Latvijas iedzīvotājiem.”

Noslēdzot tikšanos ar domes priekšsēdētāju un deputātiem, Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzslavēja Cēsis: “Mani priecē, ka Cēsīs notiek attīstība par spīti problēmām, ar kurām jāsaskaras gan reģionos, gan valstī kopumā. Esmu Cēsīs bijis pietiekami biežs viesis, lai spētu novērtēt attīstību. Daudzas pašvaldības var mācīties no Cēsīm, kā saimniekot, izmantojot pieejamos līdzekļus, lai ne tikai izdzīvotu, bet arī attīstītos.”

Paralēli Iveta Vējone apmeklēja Cēsu 2.pamatskolu un Cēsu Jauno sākumskolu, lai iepazītos ar izglītības labo praksi, kas tiek realizēta Cēsīs, piesaistot spējīgus pedagogus un attīstot bērnu talantus. Vējones kundze pauda sajūsmu par skolu vadību neatlaidību, ejot pretī mērķim.

Vizītes turpinājumā Valsts prezidents apmeklēja Cēsu valsts ģimnāziju, kur tika iepazīstināts ar tās mācību sasniegumiem, kā arī tikās ar vairākiem simtiem sanākušo skolēnu. Savā uzrunā skolēniem Raimonds Vējonis akcentēja nepieciešamību dzīvē izvirzīt mērķus un nospraust prioritātes, lai tos sasniegtu. Viņš arī atbildēja uz jauniešu jautājumiem, kas skāra gan NATO aizsardzību, gan Valsts prezidenta ikdienu un motivāciju strādājot.

Tālāk valsts pirmais pāris apmeklēja Cēsu muzeju Jaunajā pilī, kur īpaši ieinteresējās par tajā aplūkojamo pirmo un vienīgo modernā Latvijas karoga prototipu – Jāņa Lapiņa 1916.gadā sašūto karoga metu.

Raimonds un Iveta Vējoņi arī viesojās koprades mājā “Skola6”, kur apmeklēja visdažādākās radošo uzņēmumu darbnīcas. Tāpat vizītes laikā tika aplūkota kokapstrādes darbnīca “Duck Woodworks”, kurā Raimonds Vējonis saņēma īpašu dāvanu, un dizaina viesnīca “Villa Santa”, kas savu atklāšanu piedzīvos šī gada jūnijā.

Savu vizīti Cēsīs Raimonds un Iveta Vējoņi noslēdza Vidzemes reģionālajā koncertzālē “Cēsis”, apmeklējot Latvijas simtgades koncertizrādi “Latgales gredzens”.