Ziņas

Sabiedrība

Prāmis drīz kursēs

Drīz laidīs ūdenī. Līgatnes prāmim veikta tehniskā pārbaude, vismaz piecus gadus tas būs drošs ūdenstransporta līdzeklis pār Gauju.Foto: No albuma

Līgatnes prāmis izvilkts krastā, meistari to skrūvē, krāso. “Prāmis ir ūdenstransporta līdzeklis. Tas reģistrēts Latvijas Jūras administrācijas reģistrā. Pēc noteikumiem reizi piecos gados prāmim jāveic tehniskā apsekošana un remonts. Prāmis tiek izcelts no Gaujas, izjaukts, lai sertificēti speciālisti varētu novērtēt, pārbaudīt un norādīt, kas jāizdara,” stāsta Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins un uzsver, ka šāda pārbaude Līgatnes prāmim notiek pirmoreiz, kopš tas kursē.

“Speciālistiem bija norādes, kas jāizdara. Darbs ir pieņemts, un tagad piecus gadus ikviens varēs droši braukt. Prāmim šī pārbaude bija kā automašīnai tehniskā skate,” pastāsta novada vadītājs un piebilst, ka arī speciālistiem tā novērtēšana bijis interesants darbs, jo ikdienā viņi testē okeāna lainerus, kuģus un laivas.

Ja laikapstākļi būs labvēlīgi, šodien prāmi laidīs Gaujā, bet trešdien tas varētu sākt kursēt. Cena par braucienu šosezon nemainās, darba laiki ir atšķirīgi vasarā, ziemā un rudenī, jo tiek ņemtas vērā braucēju intereses. Kad prāmis nekursē, par to vēsta informācija Straupē un Augšlīgatnē.

Pārceltuvi un prāmi apsaimnieko Līgatnes novada dome, kas šo funkciju nodevusi SIA “Līgatnes komunālserviss”. Prāmja darbību uz līguma pamata nodrošina Līgatnes un Pārgaujas novadu pašvaldības un Dabas aizsardzības pārvalde.