Ziņas

Sabiedrība

Pozitīvs zīmols un jaunas idejas

Trīs pirmie. Uzņēmuma “Draugiem Group” Cēsu birojā kā pirmie sāka darbu Mārtiņš Pikšens (no kreisās), kurš ir biroja vadītājs, Kārlis Grīntāls un Gatis Cimbulis.Foto: Marta Martinsone-Kaša

“Draugiem Group” birojs, kas pagājušonedēļ tika atvērts Cēsīs, liecina, ka pilsēta ar savu piedāvājumu piesaista uzņēmējus un arī kvalificētus darbiniekus.

Birojs atrodas Rīgas ielā, telpās, kur pirms tam atradās partijas “Vienotība” birojs. Latvijā šis ir pirmais “Draugiem Group” birojs ārpus Rīgas, lai gan jau ar panākumiem darbojas biroji ASV un Spānijā.

Atklājot biroju, “Draugiem Group” runasvīrs Jānis Palkav­nieks pastāstīja, ka viņu uzņēmumā ietilpst vairāki projekti, populārākais no tiem ir zināmais “draugiem.lv”, kas radīts Cēsīs.

“Šobrīd “Draugiem Group” strādā 220 darbinieki Rīgā, vēl 315 dažādās vietās pasaulē, un esam priecīgi, ka arī Cēsīs būs mūsu kolēģi. Tāpat kā visos uzņēmuma birojos, piedāvāsim vislabākos darbarīkus, radīsim iespējami labāko darba vidi, lai Cēsīs strādājošie justos tieši tāpat, kā strādājot Rīgā vai citos mūsu birojos. Arī Cēsu birojā spēkā būs mūsu zelta likums, ka darbā var ierasties līdz pulksten 11,” informēja J. Pal­kavnieks.

“Draugiem Group” dibinātājs un līdzīpašnieks, cēsnieks Agris Tamanis atzina, ka šajā dienā viņam esot tiešām labas sajūtas: “Mums izdevies no gada uz gadu kāpināt biznesu, nopelnīto liekam attīstībā, mums patīk eksperimentēt, arī birojs Cēsīs ir tāds. Ceru, ka itin drīz tas būs darbinieku pilns. Cēsis ir vieta ar labi sakārtotu infrastruktūru, uz Cēsīm pārceļas ģimenes ar bērniem, jo te ir lieliska izglītības sistēma, te ir viss nepieciešamais labai dzīvošanai.

45 procenti darbinieku mūsu Latvijas uzņēmumos ir no Vidze­mes, liela daļa tieši no Cēsīm, tāpēc te varēs strādāt arī tie, kam sak­nes Cēsīs, bet šobrīd darbs – mūsu birojā Rīgā. Viņiem būs iespēja pagarināt uzturēšanās laiku dzimtajā pusē, strādājot Cēsu birojā piektdien vai pirmdien. Es­mu pārliecināts, ka šis ir veiksmīgs projekts.”

Atklāšanas pasākumā tika atgādināts, ka saknes iecerei meklējamas pirms pāris gadiem, kad “Draugiem Group” Mārupes birojā ieradās Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs ar kolēģiem, lai parunātu par iespējamo sadarbību, kas attīstījusies sekmīgi. Vispirms Rīgas Tehniskās universitātes Cēsu filiālē tika atvērta programma aplikāciju programmēšanai, bijušas citas sadarbības formas, tā soli pa solim nonākts līdz birojam.

J. Rozenbergs atzina, ka pilsētai šī ir liela diena, jo tiek ielikts pamatīgs pamatakmens, lai Cēsīs IT joma arvien vairāk attīstītos: “Ceru, ka šis ir labs signāls arī citiem IT uzņēmumiem, kuri interesējušies par iespējām te darboties, un “Draugiem Group” piemēram sekos arī citi. Šī ir pateicīga nozare, jo, strādājot Cēsīs, var apkalpot klientus visā pasaulē.”

Cēsu biroju vadīs Mārtiņš Pikšens, kura dzimtā vieta ir Jāņmuiža. Viņš ir cilvēks, kurš bija klāt pie “draugiem.lv” radīšanas, bija portāla pirmais programmētājs. Mārtiņš atzīst, ka IT ir nozare, kuru te var ļoti veiksmīgi attīstīt: “Cēsis nekad nav bijusi rūpnieciskā pilsēta, bet IT nozarei nevajag nekādus vecos pamatus, to var būvēt no jauna. Ceru, ka mūsu birojā pulcēsies līdzīgi domājošie, te ir RTU filiāle, tepat blakus Vidzemes Augstskola, visi priekšnoteikumi, lai sekmīgi attīstītos.”

Atvēršanas dienā birojā bija trīs darbinieki: M. Pikšens un jaunpienācēji “Draugiem Group” kolektīvā Kārlis Grīntāls un Gatis Cimbulis. Kārlis ir no Jūrmalas, jau trīs gadus dzīvo Cēsīs un nespējot iedomāties citu vietu, kur dzīvot. Gatis atgriezies dzimtajā pilsētā no Norvēģijas, kur strādājis vairākus gadus, darbojoties dažādos IT projektos.

“Prieks būt atpakaļ mājās,” atzīst G. Cimbulis. “Esam gandarīti, ka varam strādāt “Draugiem Group”, jo tas ir ļoti pozitīvs zīmols, kas kļūst arvien pazīstamāks. Arī mums ir ideja, ko attīstīt. Ceram, ka Cēsis izaugs par reģionālo IT centru.”

Šobrīd birojā ir astoņas darba vietas, bet, kā norāda M. Pikšens, šis ir tikai pirmais solis, te ir iespējas izvērsties, lai pulcētu tos, kuri vēlas strādāt šajā uzņēmumā, jo vajadzīgi ne tikai programmētāji, bet arī citi speciālisti.