Ziņas

Sports

Pozitīvas dopinga analīzes

Latvijas sporta pasauli pagājušajā nedēļā pārsteidza Starptautiskās Biatlona savienības izplatītā ziņa, ka biatlonistam, mūsu novadniekam Edgaram Piksonam konstatētas pozitīvas dopinga analīzes. Pēc treniņa Priekuļos 22. septembrī ņemtajā dopinga analīzē konstatēta aizliegtā viela 19-norandrosterons.

Latvijas Biatlona federācija savā portālā informē, ka sportists uzrakstījis paskaidrojumu un apliecina, ka informācija par atrastajām vielām analīžu testos viņam ir negaidīta. Viņš ir pilnībā pārliecināts, ka nav apzināti lietojis nekādus aizliegtos produktus vai vielas. Sportistam regulāri veiktie dopinga testi treniņos un sacensībās pilnībā izslēdz iespējamību, ka apzināti būtu lietotas aizliegtās vielas, zinot testu biežumu un sekas par šādām darbībām.

Par to, kā organismā nokļuvušas aizliegtās vielas, Edgars Piksons min, ka paralēli Latvijas sporta ārstu izrakstītajiem preparātiem, ko norādījis arī anketā, nododot analīzes, pats iegādājies Amerikā ražotus uztura bagātinātājus, par ko nav informējis komandas ārstu. Sportists arī nenoliedz, ka šos uztura bagātinātājus lietojis, un atzīst, ka akla uzticēšanās un neprofesionalitāte neatbrīvo viņu no atbildības.

E. Piksons atteicies no B proves atvēršanas, jo apzinās, ka tas ir viens un tas pats nodotais analīžu materiāls, un vienlaicīgi paziņo par savas karjeras beigām.

Latvijas Biatlona federācijas valde izskatījusi sportista paskaidrojumus un guvusi pārliecību, ka sportists nav apzināti lietojis nevienu no aizliegtajām vielām, un pieņēmusi E. Piksona lēmumu par sporta karjeras beigšanu.

Edgars Piksons savā paskaidrojumā paziņo, ka no sirds atvainojas lielajai Latvijas un pasaules biatlona saimei par neglīto situāciju, kas radusies.

Latvijas biatlona vēsturē šāds gadījums ir pirmoreiz, un federācija darīs visu iespējamo, lai nekas tāds neatkārtotos, uzsvērusi B. Broka.

Jānis Gabrāns