Ziņas

Sabiedrība

Poliklīnika – kāda ir tās nākotne

Sākotnēji bija doma atbalstīt divus, bet Veselības ministrijā strikti pateica, ka atbalstīs tikai vienu. Zināms, ka poliklīnikas augšējos stāvos veciem ļaudīm ir grūti nokļūt, ēka veca, projektā bija paredzēta āra lifta izbūve. Tad sākās likstas – liftu no projekta tāmēm izsvītroja. Tolaik darbojos Veselības ministrijas darba grupā, kurā runāja par slimnīcu reorganizāciju un toreizējā veselības ministre Ingrīda Circene apsolīja, ka mūsu projekta īstenošanai būs 100 tūkstoši latu. Taču šobrīd ir iedalīti tikai 90 tūkstoši ES fondu naudas. Bija jāatmet cerības par jumta remontu un lifta izbūvi. Projektā bija paredzēti līdzekļi aparatūras iegādei, apkures sakārtošanai, kas bija katastrofālā stāvoklī, kosmētiskajam remontam. Likstas sākās ar to, ka gāzes pievada ierīkošanai atļāva atsevišķa konkursa rīkošanu, bet logu nomaiņa un kosmētiskais remonts jāveic kopā. Kaut sākumā tās bija paredzētas kā atsevišķas pozīcijas.

Ziemas vētras postījumi bija nodarījuši gana bojājumus jumta konstrukcijām. Tāpēc kosmētisko remontu gribējām samainīt pret jumta remontu. Viss bija atkarīgs no Veselības ministrijas. Diemžēl man neizdevās pārliecināt ierēdņus, jo viņi uzskatīja, ka apmeklētājiem svarīgāk, kādās telpās viņi ienāk – skaistās, izremontētās, bet jumts lai tek kaut katru dienu…. Tik absurdi sanāk. Manuprāt, pareizāk būtu pie reizes siltināt bēniņus un izremontēt jumtu. Neko nevarēju izdarīt – mūsu priekšlikumu par griestu siltināšanu un jumta remontu noraidīja.

Tagad konkursam par celtniecības darbu uzsākšanu apstiprināts nolikums. Atliek tikai to izsludināt, jo celtniecības apjoms ir vairāk nekā 50 tūkstoši latu. Gaidīsim, kas pieteiksies. Viss, kas varēts, izcīnīts, atliek rīkoties.