Ziņas

Sabiedrība

Poligona “Daibe” teritorijā iestādītas 1000 egles

Aizvadītajā nedēļas nogalē reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra “Daibe” teritorijā tika iestādītas 1000 egles, aģentūru LETA informēja SIA ZAAO vides iniciatīvas “100 darbi Latvijai” koordinatore Līga Ivanova.

Jauno eglīšu iestādīšana ir pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma ZAAO, auto gaisa atsvaidzinātāju “Wunder-baum” izplatītāja Latvijā – uzņēmuma “Getz Nordic” – un “Valmieras SOS bērnu ciemata” kopīgais darbs Latvijas simtgadei veltītajā vides iniciatīvā “100 darbi Latvijai”.

Jaunais egļu mežs esot simboliska autovadītāju nodeva dabai, lai kaut nedaudz kompensētu tai nodarīto postu, kas rodas no automašīnu izplūdes gāzēm. Pasaules Dabas fonda dati liecina, ka transports Latvijā ir otrs lielākais vides piesārņojuma radītājs. Jo lielāks gaisa piesārņojums, jo vairāk nepieciešami koki, kas šo piesārņojumu absorbētu. Vidējas platības egļu mežs aptuveni 50 gados spēj saražot 350 tonnas skābekļa jeb septiņas tonnas ik gadu. Egle ir otra populārākā koku suga, ar kuru atjauno Latvijas mežus, liecina “Latvijas Valsts mežu” sniegtā informācija. Kā zināms, koks ražo skābekli tik ilgi, kamēr tas aug, bet pieaudzis mežs skābekli vairs neražo.

Jau ziņots, ka, gatavojoties Latvijas simtgadei, pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums ZAAO ir sācis vides iniciatīvu “100 darbi Latvijai” ar mērķi apvienot vidzemnieku idejas, resursus un darbaspēku, lai līdz 2018.gada 18.novembrim kopīgiem spēkiem Vidzemē paveiktu vismaz 100 nozīmīgus darbus vides sakopšanā un pilnveidošanā, kā arī vides izglītībā. Vides iniciatīvai atsaukušās un gatavas sadarboties jau 26 Vidzemes pašvaldības.