Ziņas

Kriminālziņas

Policistiem dod “kukuli”

Vakar, 23.martā, pulksten 0:50 Amatas novada Drabešu pagastā, autoceļa Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene) 77.kilometrā, 1988.gadā dzimis vīrietis, devis kukuli 30 eiro apmērā Valsts policijas darbiniekiem, kuri pildīja dienesta pienākumus, informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste Zane Vaskāne un norāda, ka tas darīts ar nolūku, lai 1989.gadā dzimušai sievietei, kura vadīja automašīnu OPEL, netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par ceļa apzīmējuma prasību pārkāpšanu. Par šo gadījumu policijā uzsākts kriminālprocess.

Savukārt pulksten 0:27 Lubānas novada Indrānu pagastā, autoceļa Dzelzava – Lubāna 18.kilometrā, tika pieķerta 1987.gadā dzimusi sieviete, kura vadījusi automašīnu VW PASSAT, būdama alkoholisko dzērienu iespaidā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpā bija 1,54 promiles. Vadītājai noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Kā informē Z.Vaskāne, aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā kopumā reģistrēta informācija par 63 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības Valsts policijā vai konstatēts kāds pārkāpums / noziegums, tostarp reģistrēti astoņi nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 24 noziedzīgi nodarījumi pret sabiedrisko kārtību, kā arī 12 nodarījumi pret īpašumu (to vidū arī sešas zādzības, no kurām četras paveiktas tirdzniecības objektos).

Tāpat arī reģistrēta informācija par vienu ceļu satiksmes negadījumu, tajā nav nedz bojāgājušo, nedz cietušo. Aizvadītajā diennaktī reģistrēts viens gadījums, kad automašīnās vadītājs sēdies pie automašīnas stūres alkohola reibumā. Kopumā sastādīti 156 administratīvo pārkāpumu protokoli, no kuriem 44 bija par ātruma pārkāpšanu.