Ziņas

Sabiedrība

Policisti strādās piemērotās telpās

”Piepildījies sapnis, lai telpas būtu tādas, kurās strādāt prieks pašiem un ienākt apmeklētājiem,” uzsvēra 3. iecirkņa priekšnieks Viesturs Melbārdis. Iecirkņu numerācija izveidojās, sākot ar šo gadu, kad tos sanumurēja. Tie pakļauti kārtības policijas birojam. 3. iecirknī patlaban strādā trīs inspektori, kaut nepieciešami septiņi, kuru pārziņā ir deviņas pašvaldības.

Par pašvaldības līdzekļiem ielikti logi, durvis,

sakārtota elektroinstalācija, kanalizācijas sistēma. Policija vairāk pievērsās iekšdarbiem, bet tik un tā tas bija kopdarbs.

Veikta apjomīga telpu pārbūve. Ar Vecpiebalgas pagasta padomes priekšsēdētāju Voldemāru Cīruli iecirkņa priekšniekam Viesturam Melbārdim bijusi vienošanās, ja ko darīs, tad darīs pamatīgi. Daudz palīdzējis arī uzņēmējs Andis Dzenis.

Vecpiebalgas pašvaldības vadītājs Voldemārs Cīrulis uzsvēra, ka beidzot policijas darbinieki strādās daudz piemērotākos apstākļos. Viņš ar humoru lūdza policistus izmantot rajona policijas pārvaldes priekšnieka Jāņa Kalniņa klātbūtni un panākt kādu lielāku solījumu, piemēram, jauna automobiļa iegādi. Atbilde tā arī palika izvairīga. Daudz darījis Viesturs Melbārdis, kurš aktīvi iesaistījies celtniecības darbos. Jānis Kalniņš atzinās, ja sākumā zinātu, ka tik strauji līdzekļi iztērēsies, diezin vai remontu uzsāktu. Vieglāk jaunu uzbūvēt, nekā vecu remontēt.

Iecirkņa priekšnieks V. Melbārdis “Druvai” pastāstīja, ka pagastos nav raksturīgi lieli noziegumi, pa retam notiek sīkas zādzības, bērnu klaiņošana, gadās arī, ka bērni uz skolu jāved policistam. Darbinieki ir profesionāli, iedzīvotāji viņus pazīst un respektē.

Rajona policijas pārvaldes priekšnieks solīja Vecpiebalgas iecirkņa speciālistus nesūtīt pensijā. Pēteris Birkenfelds policijā strādā jau vairāk nekā trīsdesmit gadus. Skujenē tikai sešus, kopš pārcēlies te dzīvot. Kas pa šiem gadiem policijas darbā mainījies?” Pēteris atbild, ka nekas, taču, ja nebūtu optimists, tad nevarētu šo darbu darīt.