Ziņas

Sabiedrība

Policisti dāvina skolai kokmateriālus

Cēsu 2.pamatskolas audzēkņi un Valsts policijas pārstāvji: Patruļpolicijas nodaļas jaunākās inspektores Linda Jakovele un Ieva Plūme, Vidzemes RP Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas vecākais inspektors Aigars Raiska, Kārtības policijas nodaļas priekšniece Valda Cīrule, Patruļpolicijas nodaļas jaunākais inspektors Salvis Zēla. 

Turpmāk mājturības un tehnoloģiju stundās, kā arī kokapstrādes pulciņā Cēsu 2.pamatskolas skolēni varēs izpausties vēl radošāk un atļauties realizēt lielākus projektus nekā līdz šim.

Trešdien skola saņēma dāvinājumu no Valsts policijas Cēsu iecirkņa darbiniekiem – divus kubikmetrus kvalitatīvi izžāvētu kokmateriālu.

Valda Cīrule, Valsts policijas Kārtības policijas nodaļas priekšniece, “Druvai” pastāstīja, ka ar šo dāvinājumu vēlas parādīt, ka policisti ir ne tikai bargi likumsargi, viņiem ir arī interesantas aizraušanās: “Kolēģim, idejas autoram Salvim Zēlam kokapstrāde ir hobijs. Tika nolemts sagādāt materiālus, ar ko skolēniem attīstīt savus talantus. Savukārt topošais kokapstrādes meistars kādreiz var kļūt arī par policistu. Tas ir apvienojams. Nākotnē gaidām savās rindās!”

Mājturības un tehnoloģiju skolotājs Gatis Krakops jau plāno, kas tiks darināts: “Esam ar skolēniem iesākuši mazu “prāta vētru”. Pie mājturības kabineta ir brīvs stūrītis, kuru varētu apdzīvot – izgatavot galda spēles, kādu krēslu. Tas ir brīnumaini, kādas idejas rodas skolēniem!”

Viss iesācies ar 9.klases audzēkņu ierosinājumu izgatavot galdu. Skolniece Bella Pundure, kura interesējas par dizainu un kokap­strādi, ar ģimenes atbalstu sagādājusi mācību vajadzībām ozola dēļus. Valsts policijas dāvinājums ir būtisks papildinājums, kas ļaus bērniem apgūt prasmes un likt lietā fantāziju.

Par sadarbību iepriecināta Ija Brammane, 2.pamatskolas direktore: “Svarīgākais ir cilvēkfaktors, labā griba un vēlme dot. Kokapstrādes nodarbības apmeklē arī meitenes, tāpat kā Teh­noloģiju un Dizaina vidusskolā Cēsīs mācās meitenes -dizaineres, restauratores. Paldies Bellai par ideju! Esam pateicīgi par dāvinājumu! Mūsu ziņā ir radošais process un izmantošana.”