Ziņas

Sabiedrība

Policijas suns palīdz notvert aitas zagļus

Foto: Leta

Pateicoties policijas sunim, likumsargi Sējas novadā aizturējuši divus vīriešus aizdomās par aitu zādzību, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā.

Naktī uz otrdienu Sējas novadā kādā sētā nezināmas personas bija nokāvušas aitu un aizvedušas to. Aitas īpašnieks vērsās Siguldas policijas iecirknī un uz notikuma vietu nekavējoties izbrauca operatīvā grupa un kinologs ar suni.

Notikuma vietas apskatē tika noskaidrota vieta, kur aita nokauta, un uzietas mājdzīvnieku vilkšanas pēdas, taču pēc neliela gabala tās vairs nebija saskatāmas.

Neskatoties uz to, kinologa suns sekoja uzostajām pēdām, līdz policistus aizveda uz kādu četrus kilometrus tālāk esošas viensētas garāžu. Garāžā policisti atrada mopēdu, uz kura, iespējams, nokautā aita tika aizvesta no notikuma vietas.

Viensētā atradās māja, kurā policisti sastapa iespējamās vainīgās personas – 1988.gadā un 1981.gadā dzimušus vīriešus. Viens no vīriešiem jau iepriekš bijis tiesāts. Abi vīrieši atzina vainu pastrādātajā noziegumā.

Policijas suns Silvers ir sešus gadus vecs Beļģu aitu suns, kurš kopā ar savu saimnieku šā gada sākumā mainīja darbavietu no Rīgas Patruļpolicijas pārvaldes Kinologu nodaļas uz Siguldas iecirkni. Tur Silvera saimnieks pilda iecirkņa inspektora pienākumus, un viņa papildu pienākumi ir kinologa darbs. Silvers kopā ar saimnieku piedalās dažādos reidos, kas saistīti ar narkotiskajām vielām, nelegālo cigarešu un alkoholu nelikumīgu apriti. Tāpat abi kopā izbrauc uz noziegumu vietām, kā arī piedalās cilvēku meklēšanas pasākumos.