Ziņas

Sabiedrība

Policijai ziņo par atrašanos publiskās vietās pēc ceļojumiem

Pārkāpumi pasākumu organizēšanā vai pulcēšanās skaita ierobežojumu neievērošanā sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Cēsu apkaimē nav konstatēti. Taču iedzīvotāji Valsts policijai ziņojot par cilvēkiem, kuri pēc atgriešanās no ārvalstu ceļojumiem neiztur 14 dienu pašizolēšanās prasību un iziet sabiedrībā. Par darbu un sabiedrībā novēroto noskaņojumu “Druvai” stāsta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) Cē­su iecirkņa priekšnieks Aldis Pāže.

Pēc valdības un Krīzes vadības padomes lēmuma liegt jebkādus publiskos pasākumus A.Pāže apstiprināja, ka Cēsu iecirkņa apkalpojamajā teritorijā aizvadītās nedēļas nogalē policija nav konstatējusi mēģinājumus šo nosacījumu neievērot. Attiecībā uz atpūtas un izklaides vietām vienīgais iebildums šajās dienās radies par spēļu zāļu darbību: “Tur nākas tomēr atgādināt, ka tagad aizliegts būt atvērtiem pēc pulksten 23,” saka A.Pāže.

Tomēr cilvēki jaunās situācijas sakarā zvanot policijai, un satraukums ir jūtams. Vairākkārt saņemti ziņojumi par cilvēkiem, kuri nesen atgriezušies no ārvalstīm un parādās sabiedriskās vietās. Policija dodas pie norādītajām personām un noskaidro situāciju. “Kādam var šķist, ja četras dienas simptomi nav parādījušies, tad viss kārtībā, bet tā gluži nav,” komentē Cēsu iecirkņa priekšnieks, piebilstot, ka ne velti noteiktas 14 dienas, jo simptomi var parādīties arī vienpa­dsmitajā un divpadsmitajā dienā, bet, rīkojoties bezatbildīgi, līdz tai dienai būs aplipināti jau daudzi citi. Administratīvā pārkāpuma protokoli gan nav vēl noformēti, bet ir uzsāktas administratīvā pārkāpuma lietas, kuru ietvaros ierobežojumu pārkāpumi vēl tiks vērtēti.

“Cilvēki, protams, ir satraukušies,” secina policijas iecirkņa priekšnieks. Viņš aicina neļauties panikai. Ja tiešām ievērosim visas prasības – gan higiēnas, gan attiecībā uz sociālo izolēšanos -, kas valstī noteiktas, A.Pāže uzskata, ka sērga mūsu valsti skars mazāk.

Administratīvo pārkāpumu kodekss (APK) par ārkārtējās situ­ācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz iespēju piemērot naudas sodu līdz 350 eiro. Attiecībā uz vēl bargākiem sodiem, kas minēti APK pantā par epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpumiem, spriest tiesīga jau Vese­lības inspekcija. “Druva” inspekcijā noskaidroja, ka šonedēļ ar VP pārstāvjiem vēl tiks pārrunāta abu institūciju tālākā praktiskā sadarbība katrā no iespējamajiem pārkāpumu veidiem.

Ziņu aģentūra LETA vēstī, ka pēdējo divu dienu laikā VP sadarbībā ar pašvaldības policiju veikusi 734 preventīva rakstura pārbaudes visā valstī, konstatējot 16 pārkāpumus, no kuriem lielākā daļa bija par publisko pasākumu norises kārtības neievērošanu.

Kār­tībsargi arī turpmāk uzraudzīs sabiedriskās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki, kā arī, saņemot informāciju par iespējamajiem ārkārtējā situācijā iedzīvotājiem izvirzīto noteikumu pārkāpumiem, policija attiecīgi reaģēs.