Ziņas

Kriminālziņas

Policijai darbs spraigs

Vandālisms un attiecību skandāls – tā varētu raksturot notikumus aizvadītajā nedēļas nogalē, ar ko nācies sastapties vietējai kriminālpolicijai, savukārt ceļu satiksmē vēsturiskā Cēsu rajona novados aizvadītajā nedēļas nogalē reģistrēti vairāki negadījumi ar cietušajiem.

Izdemolēta lauku māja un izdomāta izvarošana

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Māris Reķis “Druvu” informēja par vairākiem noziedzīgiem nodarījumiem, kuri gaismā nākuši jūlija pirmajās dienās. Piektdien, 3.jūlijā, Raunas pusē konstatēts, ka apzagta kāda jaunbūve. Garnadžu guvums, visticamāk, izrādījies neliels, tomēr notikums vērtējams un izmeklējams kā nelikumīga iekļūšana svešā īpašumā. Vēl brīvdienās saņemta informācija par lauku mājas izdemolēšanu Drustu apkaimē. Cēsīs ziņots par iespējamu izvarošanu. Pēc vēlā vakara stundā saņemtā pieteikuma iespējamais vainīgais naktī arī aizturēts. Tomēr drīz likumsargi personu atbrīvojuši, jo atklājies, ka sākotnēji sniegtā informācija, visticamāk, neatbilst patiesībai un izmantota savstarpējo nesaskaņu kārtošanai.

Visā Vidzemē aizvadītajā nedēļā kopumā reģistrētas vismaz divas zādzības no mājokļiem, divas auto aizdzīšanas un vismaz četras velozādzības, ziņo VP VRP vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Priekšrokas nesadalīšana un bedre motorollera ceļā

Līdz pat pagājušās nedēļas vidum satiksme vēsturiskajā Cēsu rajonā bija visai klusa un mierīga – tikai pa vienam vai diviem negadījumiem katru dienu, turklāt bez cietušajiem. Tomēr nedēļas otrā puse šo optimistisko statistiku krietni sabojājusi. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP informācija liecina, ka piektdien, 3.jūnija agrā pēcpusdienā, pulksten 14.25 Cēsīs, Valmieras ielā kāds automašīnas “BMW” vadītājs nepalaida pa galveno ceļu braucošo “VW Passat”. Sadursmes rezultātā cietusi viena persona. Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Māris Reķis paskaidroja, ka negadījums nav bijis pilsētas centra daļā, bet gan tuvāk Cēsu robežai degvielas uzpildes stacijas “Viada” apkaimē. Savukārt sestdien, 4.jūlijā, Dzērbenes pagastā kāds vīrietis vadījis motorolleru un nav bijis pietiekami uzmanīgs, iebraucis uz ceļa esošajā bedrē. Pasažieris kritis un guvis miesas bojājumus. Abos gadījumos cietušie nekavējoties nogādāti medicīnas iestādē, un par abiem šiem notikumiem policija turpina noskaidrot visus negadījuma apstākļus. Citviet Vidzemē pagājušās nedēļas negadījumi ar cietušajiem saistīti ar nepilngadīgu bērnu neveiksmīgiem manevriem ne tikai pie velosipēda, bet arī kvadricikla stūres.

Vidzemē nedēļas laikā kopumā bijušas vismaz 45 avārijas, no tiem 12 negadījumi Cēsu iecirkņa apkalpojamajā teritorijā. VP VRP ziņojumi liecina, ka bijušajā Cēsu rajonā jūnija nogalē un jūlija sākumā nav pieķerti dzērājšoferi. Kopumā gan noformēti vairāk nekā pussimts administratīvā pārkāpuma protokolu ceļu satiksmes jomā, ko kuriem krietni vairāk nekā puse – par atļautā ātruma pārsniegšanu.