Ziņas

Kriminālziņas

Policija Valkā aiztur trīs vīriešus par laupīšanu

Vakar, 13.septembrī, Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Valkā trīs personas, pielietojot fizisku spēku un nodarot miesas bojājumus trīs vīriešiem, nolaupīja mobilos telefonus un naudu. Par minēto faktu “pa karstām pēdām” aizturēti trīs vīrieši, kas jau agrāk nonākuši policijas redzeslokā. Par notikušo ierosināts kriminālprocess, izmeklēšana turpinās.

13.septembrī ap pulksten 20:55 Valkas novadā, Valkā uz ielas trīs personas būdamas alkohola reibumā, pielietojot fizisku spēku un nodarot miesas bojājumus, nolaupīja vairākiem vīriešiem mobilos telefonus un naudu. Policija nekavējoties uzsāka operatīvās meklēšanas pasākumus un procesuālās darbības vainīgo personu noskaidrošanai.

Veicot operatīvās darbības un meklēšanas pasākumus, Valsts policijas Valkas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Speciālo uzdevumu bataljonu dažu stundu laikā “pa karstām pēdām” aizturēja trīs vīriešus – 1997. gadā un 2000.gadā dzimušus. Agrāk šīs personas jau bija nonākušas policijas redzeslokā par mantiskiem noziedzīgiem nodarījumiem. Aizturētajiem vīriešiem tiesa lems par drošības līdzekli.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta 2. daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.