Ziņas

Sabiedrība

Policija trešdien sāks reidus uz Latvijas ceļiem; labā laikapstākļu prognoze tiesībsargus dara bažīgus

Ilustratīvs fotoFoto: no laikraksta "Druva" arhīva

Ceļu policijas darbinieki no trešdienas, 22.jūnija, rīkos reidus un masu pārbaudes, lai kontrolētu transportlīdzekļu vadītājus.

Kā šodien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, svētkos mēdz notikt traģiski notikumi, kas liek atkārtoti aizdomāties par drošību uz ceļiem. Lai šādi negadījumi uz ceļiem nenotiktu, policija rīkos reidus, masveida pārbaudes un kontroles, lai pārbaudītu, vai autovadītāji nav sēdušies pie stūres alkohola vai cietu vielu reibumā.

Reidi notiks līdz 27.jūnijam. Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks piebilda, ka labā laikapstākļu prognoze policiju dara bažīgu.

Krapsis minēja, ka, salīdzinot ar šo pašu periodu pagājušajā gadā, negadījumu statistika ir pasliktinājusies un pagājušajā nedēļā negadījumos tika zaudētas astoņas cilvēku dzīvības. Viņš aicināja sabiedrību būt atbildīgai šajos svētkos un domāt par savu, kā arī līdzcilvēku drošību.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Vasiļevskis informēja par pasākumiem, kas jāievēro, lai svētki tiktu aizvadīti droši. Viņš norādīja, ka vecākiem ir nepieciešams arī īpaši uzraudzīt bērnus ūdenstilpju tuvumā, kā arī kopumā peldoties cilvēkiem vajadzētu rēķināties ar saviem spēkiem.

Vasiļevskis izteicās, ka Līgo svētkos parasti tiek saņemts gana daudz izsaukumu par iespējamiem ugunsgrēkiem. Viņš norādīja, ka, manot dūmus, drošāk ir izsaukt ugunsdzēsējus.