Ziņas

Kriminālziņas

Policija pabeidz izmeklēšanu par vīrieša slepkavību Nītaurē

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par vīrieša slepkavību Nītaures pagastā šī gada janvārī. Aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturēts vīrietis, kuram piemērots aizdomās turētā statuss.

Šī gada 15.janvārī tika saņemta informācija par 1972. gadā dzimuša vīrieša pazušanu Amatas novada Nītaures pagastā. Saņemot informāciju par pazušanas apstākļiem, tika iegūta informācija par iespējamu noziedzīgo nodarījumu pret personas dzīvību un veselību.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanas darbības, tika atrasts bezvēsts pazudušā vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Izmeklēšanā noskaidrots, ka aizdomās turētais vīrietis nodarīja cietušajam miesas bojājumus, kā rezultātā iestājās nāve. Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu policija aizturēja 1995. gadā dzimušu vīrieti, kuram tika piemērots aizdomās turētā statuss un persona tika apcietināta.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevušas to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu jeb slepkavību soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Policija norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.