Ziņas

Kriminālziņas

Policija nodod kriminālvajāšanas sākšanai kriminālprocesu par automašīnas dedzināšanu Gulbenē

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par tīšu mantas bojāšanu vispārbīstamā veidā, proti, automašīnas dedzināšanu Gulbenē.

Šī gada janvārī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirknī tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, proti, par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu.

5.janvāra agrā rītā Gulbenes novadā, Gulbenē dega vieglā automašīna. Veicot izmeklēšanas darbības, uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, tika noskaidrota iespējami vainīgā persona – 2001. gadā dzimis jaunietis, kuram piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, pāris dienu laikā tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Valsts policija vērš uzmanību, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.