Ziņas

Kriminālziņas

Policija izskaitļo vainīgos Cēsīs

Cēsīs nomaļā vietā, kur nogriežoties no Viestura ielas, mazā Koku ieliņa ieved meža apvidū, šopavasar ļaundari izgāzuši atkritumus. Līdzās šai ielai ir pilsētnieku pastaigu takas, kā arī mazdārziņi, tāpēc Koku ieliņa ir cēsnieku apmeklēta. Pašvaldības policijai un arī pašvaldībai Cēsīs pilsētnieki arī drīz vien ziņoja par izmestiem atkritumiem. Cēsu pašvaldība drīz vien iedzīvotājiem drīz vien darīja zināmu, ka šajā vietā pašvaldības policija veikusi rūpīgu vietas novērošanu. Policistiem izdevies vainīgos aizturēt. Viņiem uzdots piemēsloto teritoriju sakopt, kā arī samaksāt sodu.

Pašvaldība atkārtoti iedzīvotājiem darīja zināmu, ka lētāk iznāks, ja no atkritumiem atbrīvosies, izmantojot atkritumu apsaimniekotāja ZAAO pakalpojumu un arī kauns nebūs jāpiedzīvo, kad tiks pieķerti nodarījumā Pašvaldība aicinājumam cienīt vienam otru un vidi nepiemēslot, vēlreiz norādījusi uz vietni, kur uzzināt par atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma kontaktiem un cenrādi.

Taču iedzīvotāji vietnē sākuši filozofēt, ka vienmēr būs tādi cilvēki, kas par atkritumu izmešanu nebūs gatavi maksāt, pie tam atzīmējot, ka tas ir bizness – vākt atkritumus. Bizness, kuram nav īsti konkurences, tāpēc kādai daļai cilvēku maksa par atkritumu nodošanu šķiet par augstu. To apzinās arī pašvaldība, jo tās teritorijā nav nodrošināta atkritumu apsaimniekošanā konkurence. Pašvaldība aicina nekārtības, kas Cēsu novada vidē pamanītas, tūlīt paziņot, atvērot virtuālās vides aplikāciju “Cēsis 8911” un par to uzreiz uzzinās pašvaldības policija.