Ziņas

Kriminālziņas

Policija atrod janvārī nozagtu automašīnu

Pirmdien, 4.aprīlī,  Valkas policija izmeklēšanas laikā Ozolnieku novada Salgales pagastā kādas privātpersonas īpašumā atrada šā gada janvāra sākumā nozagtu automašīnu Audi A6 Avant. Automašīna tika nozagta Valkas pagasta Sēļos naktī uz 7.janvāri no kādas mājas pagalma. Par šo zādzību tika sākts kriminālprocess, un izmeklēšanas laikā policisti noskaidroja gan iesaistītās personas, gan arī automašīnas atrašanās vietu. Vakar, sankcionētas kratīšanas laikā automašīna tika atrasta jau daļēji izjaukta un, iespējams, likumpārkāpēji to plānojuši realizēt rezerves daļās. Tajā pašā īpašumā policisti atrada un atsavināja nereģistrētu gāzes ieroci un nedaudz vairāk kā 15 litrus šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku. Valkas kriminālpolicija turpina izmeklēšanu.

4.aprīlī Limbažos, Cēsu ielā, rotācijas aplī, notika automašīnas un velosipēda sadursme. Sākotnējā informācija liecina, ka 1989.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu VW Passat un uzbrauca 2010.gadā dzimušai meitenei, kura braucot ar velosipēdu, šķērsoja gājēju pāreju. Par laimi, velosipēdiste, kurai nebija galvā aizsargķiveres, nav guvusi dzīvībai vai veselībai bīstamas traumas. Policija noskaidro notikušā negadījuma apstākļus.

4.aprīlī Smiltenes novada Palsmanes pagastā, Rauzā, konstatēts, ka pagaidām pie nenoskaidrotiem apstākļiem no mājas nozagta veļasmašīna un ūdenssūknis. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

4.aprīlī saņemta informācija, ka no kādas saimniecības ēkas Pārgaujas novada Raiskuma pagastā, Raiskumā, nozagts motorzāģis un trimmeris Husqvarna un metāla detektors. Par zādzību sākts kriminālprocess.

4.aprīlī saņemta informācija, ka Amatas novada Zaubes pagastā iekļūts kādas mājas bēniņu telpā un nozagta 1000 litru tilpuma alumīnija ūdens tvertne. Par zādzību sākts kriminālprocess.

5.aprīlī ap pulksten 5 Madonā, Upes ielā, 1988.gadā dzimusi sieviete guvusi miesas bojājumus strīda laikā ar 1986.gadā dzimušu vīrieti. Sievietei konstatēta virspusēja durta brūce vēderā. Cietusī bijusi turpat četru promiļu alkohola reibumā. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus.

4.aprīlī Limbažos pie kāda 1990.gadā dzimuša vīrieša atrasts polietilēna maisiņš ar pagaidām nenoskaidrotas izcelsmes tabletēm. Policija noskaidro apstākļus, izņemtās tabletes nodotas ekspertīzes veikšanai.

4.aprīlī Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagastā administratīvi sodu saņēmis kāds 1987.gadā dzimis vīrietis, kurš sabiedriskā vietā atradies 4,7 promiļu alkohola reibumā. Vīrietis nogādāts policijas iecirknī atskurbšanai.

4.aprīlī ap pulksten 16:30, Valmierā, Rīgas ielā notika velosipēda, kuru vadīja 1982.gadā dzimis vīrietis, un automašīnas VW, kuru vadīja 1987.gadā dzimis vīrietis, sadursme. Negadījumā sasitumus guva velosipēda vadītājs, kuram sniegta medicīniskā palīdzība. Policija noskaidro notikušā negadījuma apstākļus.

3.aprīlī Alūksnes novada Alsviķu pagastā, Alsviķos, no ēkas otrā stāva loga izkritusi 1978.gadā dzimusi sieviete. Sākotnējā informācija liecina, ka viņa bijusi alkohola reibumā un, iespējams, sēdējusi uz loga palodzes. Cietusī nogādāta slimnīcā.

3.aprīlī Varakļānu novada Varakļānos saņemta informācija par nozagtu automašīnu VW Golf. Automašīna vēlāk atrasta avarējusi Varakļānu pagasta Kokaros. Policijā par šo faktu sākts kriminālprocess.

1.aprīlī Alūksnes novada Liepnas pagastā konstatēts, ka nakts laikā, atlaužot atslēgu, no kādas saimniecības ēkas nozagts trimmeris un cirvis. Policijā sākts kriminālprocess.

1.aprīlī ap pl.1 Valmierā, Šķūņu ielā, pagaidām nenoskaidrotas personas, izmantojot to, ka kāda īpašuma garāžas durvīs atstāta atslēga, iekļuvušas garāžā un nozaga 140 eiro vērtu ķiršu krāsas velosipēdu. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

1.aprīlī pirms pulksten 22 Gulbenē, Miera ielā, konstatētas četras nepilngadīgas personas – trīs zēni un meitene, kas atradās alkohola reibumā. Visiem četriem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli.

2.aprīlī saņemta informācija, ka Cēsīs, Gaujas ielā, no kādām telpām nozagts motorzāģis Jasper, divi āmuri, kuvalda, cirvis un 120 metri elektrības vadu. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

3.aprīlī pēc pulksten 8 konstatēts, ka Alūksnē, K.Barona ielā, no kāda pagraba nozagti trīs metināmie aparāti – MMA zilā krāsā, MIG/MAG zilā krāsā un sarkanas krāsas FERM. Policijā sākts kriminālprocess.

3.aprīlī ap pulksten 6 Cēsīs, Uzvaras bulvārī, pieķerta stipri iereibusi autovadītāja. 1992.gadā dzimusī sieviete automašīnu vadīja bez tiesībām un 2,09 promiļu reibumā. Par šo pārkāpumu sākts kriminālprocess.

3.aprīlī ap pulksten 11 Burtnieku novada Valmieras pagastā, Valmiermuižā, konstatēts, ka kādā teritorijā novietotam traktoram sabojāti seši loga stikli, turpat esošai automašīnai Audi 100 sabojāti stikli, lukturi un atpakaļskata spogulis, automašīnai Mercedes Benz sabojāti četri stikli, savukārt pārvietojamam konteineram sabojāts viens stikls. Pārbaudot saņemto informāciju, noskaidroti arī iespējamie vainīgie, tie ir pieci 9 -12 gadus veci bērni. Policija turpina izmeklēšanu.

3.aprīlī ap pulksten 6 Smiltenes novada Smiltenes pagastā, autoceļa Valmiera – Smiltene 31. kilometrā, 1952.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu Citroen Berlingo un cenšoties izvairīties no uz ceļa braucamās daļas izskrējuša meža dzīvnieka, nobrauca no ceļa un apgāzās. Negadījumā traumas guva automašīnas vadītājs.


Pēc Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektores Sintijas Virses sniegtās informācijas, aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā kopumā reģistrēta informācija par 89 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 14 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par vienu zādzību no tirdzniecības vietas, reģistrēti trīs mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 21 nodarījumu pret sabiedrisko kārtību un 13 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par septiņiem ceļu satiksmes negadījumiem. Divos negadījumos cietuši divi cilvēki. Nav reģistrēti gadījumi, kad automašīnas vadītāji pie stūres sēdušies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 24 administratīvā pārkāpuma protokoli, par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 103 administratīvā pārkāpuma protokoli.