Ziņas

Sports

Pludmales volejbola turnīri. Pirmie posmi

Sākums ir. “Amatas kausa” izcīņā aizvadīts pirmais posms, kurā uzvarēja Patriks Pinka/ Edgars Žurevskis, otrie - Jēkabs Dzenis/ Gatis Slavēns, trešie - Ingemārs Ivanovs/ Dāvis Zvirbulis.Foto: Indars Krieviņš

Priekuļos spēles ierasti notiek ceturtdienās, tur ieplānoti astoņi posmi, tostarp tradicionāli 23.jūnijā notiekošais, kas ir gan kā kārtējais posms, kurā iespējams izcīnīt dubultus punktus, gan kā atsevišķs “Līgo” turnīrs. Cīņas par kausiem sākušās.

Pludmales volejbols Cēsu pusē vienmēr bijis cieņā, un nu jau gadiem kā neatņemamas vērtības ir divi turnīri: Priekuļu Sporta birzītē notiekošais un “Amatas kausa” izcīņa. Abos jau aizvadīti pirmie posmi.

Priekuļu turnīra rīkotājs Jānis Mičulis stāsta, ka pirmais posms nav pulcējis lielu skaitu komandu, jo nav bijusi plašāka reklāma: “Piedalījās tikai 12 komandas, bet turnīrs noslēdzās ap 11 vakarā, jo bija daudz spēļu. Jo mazāk komandu, jo tām sanāk vairāk uzspēlēt, un visi par to bija priecīgi. Tagad kalendārs ir publicēts, un turpmākajos posms komandu skaits noteikti būs lielāks.”

Uzvarēja komanda “Barons”, kurā apvienojušies spēlētāji no Rīgas un Valmieras. Otrajā vieta “Vecpiebalga”, trešajā – “Žubītes”.

Savu astoto sezonu sākusi “Amatas kausa” izcīņa. Ja pērn pandēmija ļāva aizvadīt tikai trīs posmus, šogad rīkotāji atgriezušies pie ierastā kalendāra, notiks seši posmi un fināla posms, kurā tiksies labākie no abām līgām – Sporta un Atpūtas. Posmu norises vietas mainīsies, spēles notiks pludmales volejbola laukumos Līvos, Ģikšos un Nītaurē.

Atbilstoši sacensību nolikumam katrā līgā uz posmu var pieteikties 12 komandas. Kā stāsta viens no sacensību rīkotājiem Ēriks Bauers, visas vietas bijušas aizņemtas jau dažas dienas pirms pirmā posma un visiem tā arī nav izdevies tikt laukumā.

Pirmais posms notika Līvos, ieradās komandas ne tikai no Cēsu novada, bet arī no Rīgas, Ogres, Valmieras. Dalībnieku vidū arī Cēsu Sporta skolas audzēkņi, kuri spēlē vai spēlējuši klasisko volejbolu komandā “RTU/ Robežsardze”: Patriks Pjnka, Rihards Lazdiņš, Jēkabs Dzenis un Gatis Slavēns. Pēc Ē. Bauera teiktā spēcīgais dalībnieku sastāvs garantējis aizraujošas spēles un godalgoto vietu sadalījums noskaidrojies vien dienas noslēgumā: “Pozitīvi, ka tie Cēsu Sporta skolas volejbola nodaļas jaunieši, kuri agrāk spēlēja Atpūtas līgā, tagad ir paaugušies, auguši meistarībā un veiksmīgi spēlē Sporta līgā.”

Aizraujošās spēlēs par pirmā posma uzvarētājiem kļuva komanda “Uppercut 2.0”, kurā spēlē Patriks Pinka/ Edgars Žurevskis. Pagājušajā vasarā viņi kopvērtējumā ieņēma 2.vietu. Var piebilst, ka Patriks klasisko volejbolu spēlējis arī Latvijas U22 izlasē, ir arī pieaugušo izlases kandidāts.

Otrajā vietā “Raimonda noslēpums” (Jēkabs Dzenis/ Gatis Slavēns), bet trešajā komanda “IVI” (Ingemārs Ivanovs, Dāvis Zvirbulis). Titula nosargāšanā iesaistījās arī pērnās vasaras uzvarētāji, komanda “Vietējie” (Aigars Kalniņš/ Rihards Lazdiņš), tiesa, šoreiz labāko trijniekā viņi neiekļuva.

Turnīra kopvērtējumā no sešiem posmiem ieskaitīs četrus labākos, lai noskaidrotu fināla posma komandas, un Ē. Bauers prognozē, ka Sporta līgā cīņa par kopvērtējumu solās būt spraiga.

Atpūtas līgā godalgotās vietas izcīnīja trīs jauktie dueti. Uzvarēja komanda “MIX” (Elīza Vectirāne/ Bruno Meržajevskis), otrajā vietā “Kokteilis”(Ričards Ozols/ Kristīne Sausiņa), bet trešajā vietā “Pastarīši” (Agnese Pastare/ Aldis Pastars).

Nākošais posms jau 19. jūnijā Ģikšos, kad tur notiks arī ģimeņu sporta diena. Bet dienu iepriekš Cēsu stadionā notiks pludmales volejbola sacensības “Cēsu Open 2022”, ko rīko sporta klubs “IVI”. Sacensības notiks vīriešiem meistarklasē un tautas klasē, dāmām – tautas klasē.