Ziņas

Sports

Pludmales volejbola sezona sākusies

Sākusies vasara, kas līdzi atnes arī tai raksturīgus sporta veidus. Viens no izteiktākajiem – pludmales volejbols. Lai gan tagad jau ir iespēja to telpās spēlēt visu gadu, brīvā dabā tam ir pavisam cita garša.

Pludmales volejbola turnīru valstī netrūkst, arī Vidzemē to ir ne mazums, un sportistiem atliek vien izvēlēties. Jau tradicionāli turnīri notiks arī Cēsīs un Priekuļos, kuros aizvadīti pirmie posmi.

“Cēsu novada čempionāts pludmales volejbolā šajā vasarā ieplānots 10 sacensību posmos, atsevišķos posmos organizējot arī senioru vecuma grupu 40+,” informē sacensību rīkotājs Ģirts Mārtiņsons. Lai Cēsu turnīrs nepārklātos ar citiem, sacensības lielākoties notiks otrdienu vakaros ar dažiem izņēmumiem.

Kā stāsta Ģ. Mārtiņsons, čempionāta atklāšanas posmā piedalījās 28 pāri, dalībnieku vidū arī vietējie pludmales volejbola grandi – Andris Osis, Jānis Rukmanis, Aleksandrs Abrāmovs, arī Vilnis Tinuss un Mārtiņš Zālītis.

Vispirms izlozes kārtībā pāri tika sadalīti sešās apakšgrupās, no kurām divas labākās komandas turpināja cīņas par atklāšanas posma labvēļu balvām. Pārējās komandas sacentās par “pagraba karaļu” titulu. Organizators norāda, ka izšķirošās spēles jau notikušā palielā tumsā, kas apgrūtināja gan dalībnieku, gan tiesnešu redzamību. Taču tas nemazināja finālistu apņēmību cīnīties par katru bumbu un uzvarēt.
Veiksmīgākie šajās sajūtu cīņās izrādījās Mārtiņš Zālītis/ Gvido Gailītis, finālā pieveicot Vilni Tinusu/ Rihardu Lazdiņu un izcīnot “Fonokluba” sarūpētās dāvanu kartes. Trešo vietu izcīnīja Steinārs Brūveris/Sandris Samohvalovs, atstājot aiz sevis pieredzējušos Andri Osi/ Lauri Sildniku.

“Pagraba karaļu” titulu sīvās cīņās ieguva Cēsu pilsētas Sporta skolas audzēkņi Lauris Enkuzens/ Kristaps Podiņš, kuriem tikai pašā spēles izskaņā izdevās apspēlēt Jāni Zārdiņu/ Oskaru Vitrungu.
Katru ceturtdienu līdz pat jūlija vidum volejbolistus gaida arī Priekuļos, kur risinās nu jau tradicionālais pludmales volejbola turnīrs. Aizvadīts pirmais posms, un turnīra rīkotājs Jānis Mičulis atzīst, ka ir pārsteigts par lielo atsaucību, pieteikušies 33 pāri: “Tas ir turnīra rekords. Kaut arī mums ir seši laukumi, fināls beidzās tikai vienpadsmitos vakarā. Uzvarēja jauktais pāris, puišu duetus atstājot aiz sevis. Tas liecina, ka šajā sezonā konkurence ir spēcīga. Kā rīkotājam tas rada gandarījumu un liek domāt par attīstību.”

Kopā plānoti astoņi posmi, vēl septiņas ceturtdienas. Viena kārta būs arī otrdien, 23.jūnijā, kas skaitīsies arī kā atsevišķs Līgo turnīrs ar Līgo balvām.

Jūlijā J. Mičulis iecerējis sarīkot arī pludmales futbola turnīru vairākos posmos, jo laukums Priekuļu birzītē ir, atliek tikai organizēt.