Ziņas

Sports

Pludmales volejbola sezona sākusies

Labākie. Amatas kausa izcīņā pludmales volejbolā "Sporta līgā" trīs labākie pāri pirmajā posmā (no kreisās) Vilnis Tinuss, Artis Dricka, kuriem otrā vieta; uzvarētāji - Andris Osis, Jānis Ontužāns -, un trešās vietas ieguvēji Jānis Rukmanis, Valters Šķēle. Foto: No albuma

Saulainais un siltais maijs ļāvis izvērsties pludmales volejbola cienītājiem, gan spēlējot savam priekam, gan startējot sacensībās.

Aizvadīts pirmais posms at­klā­tajā amatieru čempionātā plud­­­males volejbolā “Amatas kauss”. Šī ir ceturtā sezona, tā atnākusi ar mainītu formātu. Čempionāta rīkotājs Ēriks Bauers norāda, ka iepriekšējos gados spēles notika vienā līgā, kas jūtami ierobežoja komandu skaitu, kā arī nebija vilinoši spēkos vājākiem spēlētājiem: “Šogad čempionāta galvenais jaunums – komandām ir iespēja startēt “Sporta līgā”, kur piedalās pieredzējušākie spēlētāji, un “At­pū­tas grupā”, kur sevi var pierādīt jebkurš amatieris vai pludmales volejbola spēles entuziasts. No tā ir divi ieguvumi. Pirmkārt, tagad var izspēlēt lielāks komandu skaits, otrkārt, ar to esam atguvuši komandas, kas pērn sāka, bet, redzot spēcīgo konkurenci, atkrita. Tagad katrs var atrast spēkiem atbilstošāko līgu.”

Kopumā var pieteikties 25 komandas, 15 komandas “Sporta līgā” un desmit “Atpūtas grupā”.
Spēcīgākās līgas dalībnieki cīnās ne tikai par posmu balvām, bet arī par čempionāta kopvērtējuma punktiem un ceļojošo kausu.

Uz pirmo posmu Līvos bija pieteicies maksimālais komandu skaits, taču katrā līgā pa vienai neieradās un laukumos devās 23 komandas. Ē. Bauers atzīmē, ka “Spor­ta līgā” pieteikušies spēcīgi volejbolisti, gandrīz visi šīs puses labākie pludmales volejbolisti. Par posma uzvarētājiem kļuva “Jan­ka, Janka rulli tin” – Jānis On­tužāns, Andris Osis, aizraujošā fināla mačā 21:18 pārspējot komandu “Ga­teri”, kurā spēlēja Vilnis Ti­nuss, Artis Dricka. Sa­vu­kārt trešo vietu izcīnīja pērnās sezonas čempioni “SK Fono” – Jā­nis Ruk­ma­nis, Val­ters Šķēle, kuri tika galā ar “Vie­tē­jo” (Patriks Pinka, Aigars Kalniņš) pretestību un svinēja uzvaru 21:­15.

“Atpūtas grupā” valdīja ne mazāka intriga, tajā par uzvarētājiem kļuva komanda “The Process” – Audris Mihailovs, Pēteris Trekše, kuri finālā pārliecinoši ar 21:13 pārspēja komandas “Quattro” spēlētājus Jāni Ābelīti un Mārtiņu Lāci. Savukārt trešo vietu ieguva komanda “MJ” (Mārtiņš Holsts, Jānis Cekuls), kuri neļāva kāpt uz goda pjedestāla meiteņu duetam – Elīza Vectirāne, Laura Slišāne no komandas “Meitenes Zeltenes”-, uzvarot setu ar 21:14.

Otrais posms jau 10.jūnijā Nī­taurē, bet trešais 17.jūnijā debitēs Ģikšos, kur izveidoti divi laukumi.
Jūnijā startēs vēl divi mūsu puses tradicionālie pludmales volejbola turnīri. Priekuļu sporta dzīves vadītājs Jānis Mičulis vēsta, ka ceturtdien, 7.jūnijā, sāksies Priekuļu čempionāts pludmales volejbolā, kas jau ierasti notiks ceturtdienās. Ieplānotas astoņas kārtas, spēlēs septiņas ceturtdienas, plus īpašā kārta 23.jūnijā. Komandu skaits nav ierobežots, jo spēlēt var sešos laukumos.

16.jūnijā sāksies arī Cēsu novada atklātais čempionāts pludmales volejbolā, un šogad par norises vietu izvēlēti atjaunotā Cēsu stadiona pludmales volejbola laukumi. Turnīra rīkotājs Ģirts Mār­ti­ņ­sons stāsta, ka atklāšanas kārta būs sestdien, bet pieci nākamie posmi notiks trešdienu vakaros. Tāpat kā divus iepriekšējos gadus spēles notiks meistaru un amatieru līgās.
Un vēl var piebilst, ka visi šī sporta veida draugi Cēsu stadionā gaidīti 14. – 15.jūlijā, kad Cēsīs notiks Latvijas čempionāta 5. posms vīriešu komandām.