Ziņas

Sabiedrība

Plenērā glezno un izzina

Daudzpusīgi. Plenēra dalībnieki viesos pie mākslinieces Ievas Iltneres.Foto: no albuma

Zosēnu pagasta Melnbāržos notiekošais gleznošanas plenērs “Turpinām gleznot Piebalgā” šogad veltīts novadniekam Kārlim Miesniekam viņa 135. jubilejā.

Zosēnu kultūras un sabiedriskā centra vadītāja Dzidra Prūse, vērtējot plenēra norisi, “Druvai” teic: “Augusi dalībnieku profesionalitāte, jo vienkopus ir ļoti daudz izglītotu mākslinieku ar dažādu žanru, pieskārienu. Šogad, gleznojot savu darbu, plenēra dalībnieki vairāk domā arī par Kārli Miesnieku, viņa gleznošanas manieri. Tā kā viņš daudz gleznoja ainavas,    arī plenēra dalībnieki pievērsušies tām, katrs izvēloties vietu, kur gleznot. Šogad no 16 dalībniekiem  četri piedalās pirmo reizi. Dzirdējuši labas atsauksmes un izlēmuši piedalīties. Tāpat pilsētniekiem patīk, ka te baudāms miers, klusums un skaista ainava.”

Plenērā piedalās gan vietējie mākslinieki, gan arī viesi no Rēzeknes, Daugavpils, Rīgas. Dalībnieki ne tikai glezno, vakar viesojās pie māksliniekiem Ievas Iltneres un Jāņa Mitrevica, kā arī cilvēka, kurš lieliski darbojas ar mālu – Valda Liepas. Vakarā skatījās filmu par mākslinieces Birutas Delles daiļradi.

Šodien skatāma mākslinieku radošo darbu izstāde, bet tiem, kuri nesteidzas prom, ir iespēja turpināt gleznot Piebalgas ainavu. Dzidra Prūse vērtē: “Dalībnieki ir sapazinušies, izveidojuši kontaktus un turpinās saziņu arī pēc plenēra.”

Kārlis Miesnieks ir izcils latviešu reālistiskās glezniecības skolas pārstāvis, strādājis arī par zīmēšanas skolotāju gan Jaunpiebalgā, gan Nītaurē. Gleznojis klusās dabas, ainavas, sadzīves ainas un portretus. Ievērojamu vietu mākslinieka radošajā dzīvē ieņēmuši arī zīmējumi, darbojies karikatūrā. Vēlākos gados daiļradē dominē ainava un portrets, bet sadzīviskā žanra darbi parādās reti.