Ziņas

Sabiedrība

Plāno restaurēt Alūksnes Jauno pili

Foto: Leta

Alūksnes novada pašvaldība pasūtījusi būvprojekta izstrādi Alūksnes Jaunās pils pārbūvei un restaurācijai, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Noslēdzies pašvaldības atklātais iepirkums par “Būvprojekta izstrādi un autoruzraudzības veikšana Alūksnes Jaunās pils pārbūvei un restaurācijai”. Tajā uzvarēja SIA “Arhitektes Ināras Caunītes birojs” noslēdzot līgumu par 44 520 eiro.

Aploka aģentūrai LETA pastāstīja, ka Alūksnes Jaunās pils pārbūves un restaurācijas mērķis ir galvenokārt sakārtot pils inženierkomunikācijas, lai nākotnē tiktu nodrošināta pils telpu racionāla izmantošana un droša ekspluatācija.

Būvdarbu veikšana tiks paredzēta trīs kārtās. Pirmajā kārtā īstenos neatliekamos būvkonstrukciju atjaunošanas darbus, siltumapgādes pārbūvi. Otrās kārtas laikā notiks būvkonstrukciju atjaunošanas darbi, ūdensapgādes, kanalizācijas tīklu pārbūve, iekšējo elektrotīklu pārbūve, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas tīklu pārbūves darbi. Savukārt trešās kārtas laikā notiks ventilācijas sistēmas pārbūve, ugunsdzēsības automātikas sistēmas pārbūve. Visu trīs kārtu laikā paredzēta arī vēsturiskā plānojuma atjaunošana telpās, kuras skāruši pārbūves darbi.

SIA “Arhitektes Ināras Caunītes birojs” dibināts 2000.gadā un tā pamatkapitāls ir 2846 eiro. Uzņēmuma īpašniece ir Ināra Caunīte. Pērn uzņēmuma apgrozījums bija 97 995 eiro, bet peļņa – 11 224 eiro.