Ziņas

Sabiedrība

Plāno atjaunot Ērģemes pilsdrupu un baznīcas infrastruktūru

Valkas novada pašvaldībā notiek darbs pie projekta “Ērģemes pilsdrupu un Ērģemes baznīcas infrastruktūras atjaunošana ar mērķi pilnveidot un radīt jaunus kultūras un dabas mantojuma objektos nodrošinātos pakalpojumus un uzlabot kultūras un dabas mantojuma objektu sasniedzamību”, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Projektā plānota Ērģemes pilsdrupu torņu un mūru renovācija (infrastruktūras atjaunošana), apgaismojuma izveidošana Ērģemes pilsdrupās un parkā, vietējo amatnieku darbnīcu izveidošana Ērģemes pilsdrupu teritorijā, gājēju taku un tiltu izbūve Ērģemes pilsdrupu parkā, kultūras masu pasākumiem atbilstošas vietas radīšana Ērģemes pilsdrupās (pārvietojamas estrādes un solu izbūve), piebraucamo ceļu, laukumu un taku izbūve pie Ērģemes baznīcas, Ērģemes baznīcas zvanu torņa renovēšana ar iespējām izmantot to kā skatu torni un Ērģemes baznīcas zāles renovācija koncertzāles izmantošanas mērķim.

Projektu plānots realizēt Eiropas Savienības fondu specifisko atbalsta mērķu programmas “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” laikā. Indikatīvais Eiropas Savienības finansējums – 750 000 eiro.

Projektu plānots īstenot sadarbībā ar biedrību “Ērģemes bruņinieku pils”.