Ziņas

Sabiedrība

Plānā lieli darbi

Cer, ka studentu sporta bāze atdzims. Rīgas Stradiņa universitātes atpūtas un sporta bāzes pārvaldnieks Ainārs Antons priecājas, ka sākušies reāli darbi, lai bāzes teritoriju sakoptu un modernizētu.Foto: Liene Lote Grizāne

Cītīgi un atbildīgi veicami darbi šajā rudenī ir Taurenes pagasta “Studentos”. Tā ir teritorija, kura jau daudzu gadu desmitu garumā ir atpūtas un sporta bāze Rīgas Stradiņa universitātes studentiem, bet savulaik bijusi Taurenes pagasta skola.

Galvenā atbildīgā persona ir taurenietis Ainārs Antons, kura rūpe ir uzturēt kārtībā ne tikai universitātei piederošo ēku, bet visu atpūtas kompleksu, kurš vēl pirms sešiem gadiem bija visai aizaudzis un nekopts.

“Sešus gadus šeit esmu pieņemts darbā kā teritorijas uzraugs, taču tikai šogad ir uzsākti pirmie vērienīgie darbi. Līdz tam biju izkopis aizaugušo teritoriju, mežu, izveidojot ainavisku vidi un nelielu parciņu. Taču šogad, kad tika atvēlēts vairāk līdzekļu, esmu jau paveicis vērienīgākus darbus – pie ēkas ir atjaunots ugunsdzēsēju dīķis, pie dziļurbuma uzbūvēta ūdens atdzelžotava, kā arī nojauktas vecās dzīvojamās mājiņas un izbūvēta ūdensvadu trase uz vietu, kur tiks būvētas jaunās mājiņas,” stāsta A. Antons. Viņš stāsta, ka uz šo atpūtas vietu braucienus organizē Rīgas Stradiņa universitātes studentu pašpārvalde. Biežāk studenti braucot vasarā, kad organizē sporta aktivitātes vai kādus pasākumus. Notikušas arī pirmo kursu iesvētības.

“Ļoti ceru, ka drīz jau darbi ritēs tālāk. Izbūvēsim dzīvojamos namiņus. Plānā ir sporta laukumu sakopšana, atjaunošana un, iespējams, pat jauna stadiona izveidošana. Tik jācer, ka universitātei būs līdzekļi, kurus atvēlēt, tad patiešām te varētu izveidot mūsdienīgu un modernu atpūtas un sporta kompleksu,” stāsta A. Antons, norādot, ka Taurenē universitātes studenti visvairāk jūsmo par dabu, klusumu, Gauju un netālajiem ezeriem. Viņš bilst, ka šādas vietas uzturēšana ir svarīga arī Taurenes pagastam.

“Nenoliedzami, studenti, kas nereti te ierodas pat vairāk nekā simts, iepērkas vietējā veikalā. Tā ir rosība,” vērtē teritorijas uzraugs. Ainārs atzīst, ka darbs viņam patīk, lielākoties nākas strādāt vienam un baudīt klusumu.