Ziņas

Sabiedrība

Plācī tirdziņš

“Šo svētdien un arī 27.decembrī Straupes Hanzas mājražotāju tirdziņš Plācī notiks,” saka biedrības “Straupes Hanzas mājražotāju tirdziņš” valdes priekšsēdētājs Ilmārs Āboliņš, kaut “Druvā”, rakstot par iecerēm dažādos novados, bija minēts, ka nenotiks.

“Mums ir pašvaldības atļauja par ielu tirdzniecību. Tā drīkst notikt. Ministru kabineta rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” norādīts, ka tirdzniecības pakalpojumu sniedzējam un pircējiem ielu tirdzniecības vietās un atklātā tirgus teritorijā tirdzniecības laikā jālieto mutes un deguna aizsegi. Tirdziņa teritorijā tiks nodrošināti dezinfekcijas līdzekļi, sejas maskas, tiks kontrolēta distances ievērošana,” skaidro I.Āboliņš un uzsver, ka tirgū pārdos tikai pārtikas preces, bet tirgotāji būs Pārgaujas novada mazie pārtikas ražotāji.

Arī Pārgaujas novada pašvaldība vērtēja, vai tirdziņu drīkst rīkot. “Sazinājāmies ar Slimību profilakses un kontroles centru, pētījām Ekonomikas ministrijas norādījumus. Likumos nav skaidrojuma, kas ir ielu tirdzniecība un kas tirdziņš. Straupes Hanzas mājražotāju tirdziņa rīkotājiem ir atļauja ielu tirdzniecībai. Slimību profilakses un kontroles centra atzinums – ielu tirdzniecība var notikt, savukārt Ekonomikas ministrija skaidro – ņemot vērā, ka pašvaldības atļauja ir izdota tirdzniecības organizatoram, tad tas būtu traktējams kā gadatirgus, nevis ielu tirdzniecība. Līdz ar to diemžēl  šāda darbība nav atļauta,” skaidro Pārgaujas novada pašvaldības policijas priekšnieks Didzis Baumanis un uzsver, ka ar centra un ministrijas skaidrojumiem iepazīstināti arī tirdziņa rīkotāji. “Atļauja izdota gadam, pašvaldība tirdziņu nerīko. Par to, rīkot vai ne, lemj un atbildību uzņemas tirdziņa organizators,” atgādina D.Baumanis.

“Valstī atbildīgas institūcijas sniedz dažādas atbildes, vai pašvaldībai būt tam soģim, kurš izlems – drīkst vai nedrīkst. Arī citās pašvaldībās līdzīgi pasākumi notiek. Jau tā cilvēkiem nav tas labākais noskaņojums. Tirdziņš ir iespēja novada iedzīvotājiem, mazajiem pārtikas ražotājiem,” saka Pārgaujas novada vadītājs Hardijs Vents un piebilst, ka tirdziņa rīkotāji ir atbildīgi par tā norisi.