Ziņas

Kriminālziņas

Pirms vēlēšanām hakeri arvien biežāk uzbrūk politisko partiju mājas lapām

Tuvojoties vēlēšanām, hakeri arvien biežāk uzbrūk politisko partiju mājas lapām. Hostinga uzņēmuma pārstāvji atzīmē, ka no 25.maija ir pieaudzis uzbrukumu skaits serverim, kurā ir izvietota Eiroparlamenta deputāta kandidātes Tatjanas Ždanokas (PCTVL) mājas lapa. Pateicoties mūsdienīgajai aizsardzības sistēmai visus uzbrukumus izdevās veiksmīgi novērst un hakeri nesasniedza savu mērķi. “Mūsu oponentu lielā aktivitāte liecina, ka mājas lapā izvietotā informācija par vienīgo krievu Eiroparlamenta deputāta darbību, ir ar augstu iedarbības pakāpi”, saka Tatjana Ždanoka.

Hakeri bez īpašas piepūles var apiet visas aizsargbarjeras un piekļūt pie mājas lapu sistemfailiem gadījumā, ja tās ir izvietotas uz serveriem, kuri netiek laicīgi atjaunoti un kvalitatīvi apkalpoti. Pēc hostinga uzņēmuma GARM Technologies izpilddirektora Maksima Koržanova teiktā, tādas piekļūšanas sekas var būt ļoti bēdīgas, sākot no izmainītas informācijas mājas lapā un beidzot ar konfidenciālas informācijas nozagšanu vai pat lapas nodzēšanu no servera.

“Mēs Tatjanai Ždanokai apsolījām, ka visi hakeru uzbrukumi arī nākotnē tiks veiksmīgi novērsti. Mūsu klientu mājas lapu aizsardzībai mēs esam izmantojuši pilnveidotu monitoringa un aizsardzības sistēmu, kura dažu sekunžu laikā reaģē un informē administratorus, bet pēc tam uzbrukumu bloķē ar piekļūšanas kontroles aparāta palīdzību”, stāsta Maksims Koržanovs.

Jāatzīmē, ka uzbrukumi mājas lapām jau vairākus gadus ir kļuvuši par mūsdienīgu veidu, kā cīnīties ar konkurentiem. Šī veida popularitāte slēpjas faktā, ka par nelielu naudas summu ir iespējams nodarīt būtiskus finanšu zaudējumus konkurentiem. Tāpēc, lai pasargātu savu mājas lapu no hakeru uzbrukumiem, speciālisti rekomendē izvēlēties hostinga uzņēmumus, kuri izmanto mūsdienas aizsardzības sistēmas. Maksims Koržanovs, SIA “Garm Technologies” izpilddirektors