Ziņas

Sabiedrība

Pirmo reizi redzēt sniegu

Spēlē. Brazīlijas jauniešu komandas treneris Antonio Fernando Krebs dod saviem audzēkņiem norādījumus pirms spēles pret Cēsu Sporta skolas audzēkņiem.Foto: Māris Buholcs

Cēsīs dažas dienas uzturējās gandrīz 20 jauniešu no Brazīlijas pilsētas Porto Alegre, lai iepazītu mūsu pilsētu, bet galvenais, lai uzspēlētu basketbolu. Jaunieši savā pilsētā trenējas basketbolā, un viņu treneris Antonio Fernando Krebs cenšas saviem audzēkņiem caur šo spēli parādīt pasauli. Šī ir motivācijas programma jaunajiem basketbolistiem, pērn daļa no viņiem pirmo reizi lidoja uz Eiropu, šogad viesojas Serbijā, Latvijā, Lietuvā.

Treneris arī pats joprojām spēlē basketbolu veterānu līmenī. Pērn viņš kādā no starptautiskajiem senioru turnīriem satika cēsnieci Inetu Krūmiņu, kura uzaicināja atbraukt ar audzēkņiem uz Cēsīm. Treneris pieņēma piedāvājumu un ar izvēli bija ļoti gandarīts: “Šī ir lieliska pilsēta, brīnišķīga valsts, iespaids ir krietni labāks, nekā biju iedomājies. Arī jaunieši ir ļoti priecīgi, daudzi no viņiem pirmo reizi savā mūžā redzēja sniegu.”

Cēsīs jaunie basketbolisti aizvadīja vairākus treniņus, kā arī divas draudzības spēles pret Cēsu Sporta skolas audzēkņiem. Brazīlijas komandā ir 13 – 19 gadus veci spēlētāji. Jautāju trenerim, cik populārs Brazīlijā ir basketbols, jo mums šī valsts vispirms saistās ar futbolu. Antonio Fernando Krebs stāsta, ka pasaules spēcīgākajā basketbola līgā NBA spēlē septiņi astoņi Brazīlijas spēlētāji un basketbols kļūst arvien populārāks: “Gandrīz katru dienu NBA spēles rāda televīzijā, un tas vairo šīs spēles popularitāti. Varu teikt, ka šīs spēles līdzjutēju skaits aug, bet ne tik jūtami aug to jauniešu skaits, kuri grib spēlēt basketbolu. Man ir prieks, ka ir jaunieši, kuriem patīk šī spēle, kuri grib tajā darboties, augt, un esmu gatavs viņus atbalstīt. Visu, ko pats esmu sasniedzis, man devis basketbols, un gribu arī saviem audzēkņiem dot šādu iespēju. Basketbols dod ne tikai uzvaras, zaudējumus, bet arī iespēju redzēt pasauli, apgūt valodas, iepazīt citu valstu kultūras. Visa mana dzīve griezusies ap šo bumbu, basketbols ir dzinējs, kas dzen uz priekšu, tāpēc gribu, lai arī jaunieši no tā gūst dzīves pieredzi.”

Viesi ieradušies no pilsētas, kurā ir aptuveni divi miljoni cilvēku, taču mazpilsētā Cēsīs jutās ļoti labi. Treneris novērtēja mieru, klusumu, dabas tuvumu, bet īpaši pārsteidzis tas, ka tik mazā pilsētā ir tik daudz laba līmeņa sporta zāļu. Arī Cēsu jauno basketbolistu spēles līmenis esot ļoti uzteicams, viņš esot saskatījis vairākus talantīgus basketbolistus.

Brazīlijas viesi iepazina Cēsu muzeju, viduslaiku pili, devās ekskursijā pa vecpilsētu, vakar atraktīvi pavadīja laiku bērnu zinātnes centrā “Z(in)oo”, viesojās pie Cēsu novada domes priekšsēdētāja Jāņa Rozenberga, bet šodien, dodoties uz Lietuvu, apskatīs arī Āraišu ezerpili.

“Man prieks, ka izdevās parādīt mūsu pilsētu un viesiem tā tik ļoti iepatikās. Šī vizīte parādīja, ka basketbols spēj vienot spēlētājus visā pasaulē, tā ir iespēja satikt draugus, paziņas, iegūt jaunus kontaktus. Ceru, ka Latvija un Cēsis Brazīlijas viesiem paliks labā atmiņā,” teica I. Krūmiņa.