Ziņas

Sabiedrība

Pirmo reizi oficiālā darba vizītē Valmieru apmeklējis Azerbaidžānas vēstnieks

Vakar pirmo reizi savā oficiālajā darba vizītē Valmieru apmeklēja Azerbaidžānas vēstnieks Latvijā Džavanširs Ašrafs Akhundovs.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Attīstības pārvaldes Ārējo sakaru organizatore Maira Andžejevska-Akande, vēstnieku vizītē pavadīja Azerbaidžānas vēstniecības konsuls Šahīns Isgandarovs.

Vizītes laikā vēstnieks vispirms tikās ar Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētāju Jāni Baiku (“Valmierai un Vidzemei”), kurš viesus iepazīstināja ar pilsētas ekonomiskajiem rādītājiem un attīstības plāniem. Azerbaidžānas vēstnieks sarunā ar pašvaldības vadību īpaši uzsvēra, ka, izvēloties pirmās reģionālās vizītes vietu, pilsētas dinamiskās attīstības dēļ viennozīmīgi vēlējies apmeklēt tieši Valmieru. Ar vēstnieku tikās arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums (“Valmierai un Vidzemei”) un Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektore Evija Voitkāne.

Tikšanās laikā tika ieskicētas galvenās iespējamās sadarbības perspektīvas nākotnē, uzsverot, ka nopietni jādomā, kā stimulēt savstarpēju sadarbošanos ne vien augstākajā starpvalstu attiecību līmenī, bet arī reģionos. Vēstnieks Valmierā saredz lielu potenciālu aktīvākai turpmākai sadarbībai transporta, dzelzceļa, piena pārstrādes un kokrūpniecības jomās, uzsverot, ka eksports ir viens no būtiskākajiem attīstības priekšnoteikumiem.

Dienas gaitā vēstnieks iepazinās ar Valmierā un apkārtnē esošajiem uzņēmumiem AS “Valmieras piens”, SIA “Valmiermuižas alus” un SIA “Daiļrade koks”/”Valmieras mēbeles”, kā arī apmeklēja Vidzemes Augstskolu.

Iepriekš Akhundovs septiņus gadus bijis ārkārtējais un pilnvarotais Azerbaidžānas vēstnieks Irānas Islāma Republikā, kā arī darbojies dažādos departamentos Azerbaidžānas Ārlietu ministrijā. Darbam Latvijā Akhundovs akreditēts 2016.gada 17.maijā.