Ziņas

Izklaide

Pirmo reizi Lubānā notiks Muzeju nakts pasākumi

16.maijā arī Lubānā tiks atzīmēta Muzeju nakts, kuras laikā būs iespēja meklēt Raiņa un Aspazijas daiļrades atspulgus dzīves līkločos, mūzikā, dejā, mākslā, mīlestībā, šodienā un ne tikai.

Kā aģentūru LETA informēja Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra speciālists Aigars Noviks, plkst.16 Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā tiks atklāta Latvijas tekstilmākslas asociācijas mākslinieku Ineses Jakobi, Vitas Plūmes un Ineses Birztiņas darbu izstāde. Šo pasākumu skanīgi papildinās etnoperkusionists Nils Īle. Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu un Lubānas novada pašvaldību.

Gatavojoties mācību gada noslēgumam, muzeju nakts pasākumus papildināt ir apņēmušies arī Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas Lubānas filiāles audzēkņi un skolotāji, tāpēc neilgi pēc izstādes atklāšanas visi laipni aicināti palikt tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā, lai baudītu jauno mūziķu sniegumu.

Pēc kultūras un muzikālajiem pasākumiem un mazas atelpas Lubānas vidusskolas gidu pulciņš aicina doties pastaigā pa mītiem un leģendām apvītajiem Lubānas vecajiem kapiem.

Plkst.23 pie mazās skatuves (sliktu laikapstākļu gadījumā Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā) savdabīgā dzejas un dejas uzvedumā būs iespēja tikties ar Raiņa un Aspazijas daiļradi un dzejnieku personības atspulgiem.

Pusnaktī pirmā muzeju nakts Lubānā tiks noslēgta ar muzikālu priekšnesumu baudījumu “Nakts mūzika”, kuram cauri vīsies mīlestība visās tās izpausmēs.

Muzeju nakts pasākumu organizēšanā ir iesaistījušies daudz dalībnieku un interesentu gan no Lubānas kultūras nama, Lubānas vidusskolas, Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas Lubānas filiāles, Jauniešu centra, gan arī Lubānas iedzīvotāji un entuziasti.

LETA