Ziņas

Sports

Pirmie punkti Latvijas kausa ieskaitē

Ar orientēšanās sacensībām “Kurzemes pavasaris”, kas nedēļas nogalē risinājās Talsu apkārtnē, atklāta šī gada Latvijas kausa izcīņa. Divu dienu sacensības pulcēja aptuveni 800 dalībniekus ne tikai no Latvijas, bet arī tuvākām un tālākām kaimiņvalstīm, tostarp Zviedrijas, Norvēģijas, Krievijas. Pirmajā dienā dalībnieki veica vidējo, otrajā dienā garo distanci, uzvarētāju nosakot abu dienu izcīnīto rezultātu summā.

Kā vienmēr ierindā bija arī “CPSS/ Meridiāns/ Pārgauja” orientieristi, izcīnot vairākas god­algotas vietas. Jāatzīmē Sandras Grosbergas izcīnītā otrā vietā sieviešu elites grupā, kur viņa zaudēja tikai Zviedrijas pieredzējušajai sportistei Emmai Johansonei, kura Pasaules rangā atrodas 16.vietā. Latvijas konkurencē Sandra, kura ir arī valsts izlases dalībniece, pārliecinoši bija labākā.

Kopumā “CPSS/ Meridiāns/ Pārgauja” orientieristiem šajā kausa izcīņas posmā deviņas god­algas. Savās grupās uzvaras svinēja Kristīne Brunere (W16 grupā), Zanda Abzalone (W35), Aigars Leiboms (M50); sudraba medaļas izcīnīja: Dace Buža (W21A), Kaspars Radziņš (M21A), Juris Kokins (M60), bet bronzu – Kristaps Bruners (M18) un Igors Bužs (M55).

Labāko sešniekā arī: Uldis Alksnis, kuram ceturtā vieta M65 grupā, bet piektajā vietā Leonarda Baltiņa (W14) un Ivars Celiņš (M21A).

Jāatzīmē, ka pirmās dienas vakarpusē notika arī Kurzemes pavasara sprints, kas bija pirmais posms Latvijas sprinta kausa izcīņā, un aktīvākie orientieristi paspēja piedalīties arī tajā. “CPSS/ Meridiāns/ Pārgauja” orientieristiem piecas zelta medaļas: M18 grupā uzvarēja K. Bruners, M55 grupā – I. Bužs, M65 – Uldis Alksnis, W14 – K. Brunere, W35 – Z. Abzalone. Otrajā vietā M35 grupā Agris Peipiņš, bet M21 grupā trešais finišēja I. Celiņš. M18 grupā sešnieku noslēdza Rihards Knēts.

Jau šīs nedēļas nogalē Carnikavas novadā risināsies “Ziemeļu divdienas”, kas būs posmi gan Latvijas kausa, gan Latvijas sprinta kausā.