Ziņas

Sabiedrība

Pirmie kopējie svētki jaunākajiem priekuliešiem

Jaundzimušie. Priekuļu novada jaundzimušo pulkā bija arī dvīņi Reinis un Matīss Ševerdaki kopā ar vecākiem Initu Širmani un Andri Ševerdaku.Foto: Māris Buholcs

Uz “Karotīšu svētkiem”, ko rīkoja Priekuļu novada pašvaldība, tika gaidītas ģimenes ar jaundzimušajiem. No pērnā līdz šī gada novembrim novadā reģistrēti 67 mazuļi.

Pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Īrisa Uldriķe teic, ka novembris šai svētku reizei izvēlēts, jo tas ir Latvijas dzimšanas dienas mēnesis. No­vadi veido Latviju, un novadus veido to iedzīvotāji, ģimenes, bērni: “Mēs ļoti priecājamies, ka ģimenes izvēlas mūsu novadu kā vietu, kur augt bērniem.”

Uzrunājot jaundzimušo vecākus, domes priekšsēdētāja Elīna Stapulone teica: “Bērni ir mūsu laime, prieks un lepnums. Laiks ar mazuļiem ir tik īss, tāpēc aicinu to izbaudīt un būt laimīgiem visiem kopā. Bērniem ir svarīgi, lai vecāki justos mierīgi un stabili, tad arī bērniņi būs mierīgi un laimīgi.”

Ģimenes bija ieradušās kuplā skaitā, ņemot līdzi arī vecākos bērnus, radot ģimenisku svētku noskaņu. Inita Šimane un Andris Ševerdaks baudīja pasākumu ar jaundzimušajiem dvīnīšiem Reini un Matīsu. Inita teic: “Bērni mums ir viss, viņi ir vissvarīgākais, kas var būt. Lai gan pirmajā brīdī, kad uzzināju, ka būs dvīņi, bija apjukums, ko darīt, kā tas būs, tikt galā ar diviem zīdaiņiem uzreiz, bet tad saproti, ka citādi nemaz nevar būt.” Vecāki stāsta, ka viņus Priekuļos kopā saveda mīlestība, jo paši nāk no Mār­snēniem un Jaunpiebalgas.

Katram bērnam kā piemiņas velte tika dāvāta sudraba karotīte, kurā iegravēts Priekuļu novada simbols saule un bērna vārds. Karotīte laiku laikos bijusi spēka un stipruma simbols – ar karoti ēdot, bērns aug liels un vesels. Savukārt Priekuļu simbols saule simbolizē dzīvību, nepārtrauktību, gaismu un siltumu. Elīna Stapulone uzsver: “Šī karotīte vienmēr ir kā atgādinājums, ka esi mūsējais, par piederību Priekuļu novadam. Mūsdienās cilvēki mēdz dzīvesvietu mainīt, bet karotīte atgādinās par vietu, no kurienes esi nācis, kur esi audzis.”

“Karotīšu svētkus” pašvaldība rīko otro gadu. Stāstot par šī pasākuma ideju, Elīna Stapulone teic, ka ir svarīgi ģimenēm radīt svētkus, kas apliecina, cik svarīga ir katra mazuļa ienākšana pasaulē, mammām piedzīvot pavērsienu ikdienā un izbaudīt pirmo kopīgo ģimenes iziešanu plašākā sabiedrībā. Turklāt bērniņi dzimuši vienā gadā, tas nozīmē, ka daļa kopā būs bērnudārzā, skolā, tiksies pasākumos, bet tad jau būs fotogrāfijas un atmiņas no viņu pirmā kopīgā pasākuma. Arī paš­valdībai redzēt šādas laimīgas ģimenes ir stiprinājums un iedvesma turpināt radoši strādāt, lai ģimenes šeit justos labi.