Ziņas

Sports

Pirmie kausa posmi aizvadīti

Uz starta. Tūlīt pretī uzvarai S18 grupā dosies “Meridiāns/ CPSS/ Pārgauja” orientieriste Kristīne Brunere. Aiz viņas komandas biedrene S14 grupā Adriana Krastiņa. Foto: no albuma

Aizvadītajā nedēļas nogalē Smeceres sila slēpošanas bāzē ar OK “Arona” kausa sacensībām sākās Latvijas kausa sezona orientēšanās sportā individuālajās distancēs, kur ar lieliskiem panākumiem startēja arī komandas “Meridiāns/ CPSS/ Pārgauja” orientieristi. Atgādināsim, ka jūnija vidū notika pirmais stafešu kausa posms.

Šogad pirmo reizi vairāku dienu sacensībās Latvijas kausā netiks vērtēts kopvērtējums, bet gan katra diena atsevišķi, tādēļ “Aronas” kausā norisinājās sezonas divi pirmie Latvijas kausa posmi. Taču “Aronas” kausa ieskaitē tika vērtēts arī abu dienu kopvērtējums. Pirmajā dienā orientieristi veica vidējo distanci, otrajā – garo.

Elites grupās uz starta stājās virkne Latvijas izlases sportistu, arī Sandra Grosberga, kura bija pārliecinoši ātrākā abās sacensību dienās. Pēc finiša viņa atzina, ka ir lieliska sajūta beidzot sākt intensīvu sacensību sezonu: “Pavasarī aizvadīju kvalitatīvu treniņu periodu, esmu lieliskā fiziskajā formā. Arī “Aronas” kausu vairāk izmantoju kā treniņu un tāds tas noteikti izdevās. Abās sacensību dienās pieļāvu kļūdas distancē, taču skriešanas ātruma ziņā esmu krietni priekšā konkurentēm un spēju zaudēto laiku atgūt diezgan ātri.”

Stāstot par laiku bez sacensībām, Sandra atzīst, ka par motivācijas trūkumu pavasarī nevarējusi sūdzēties, jo marta sākumā nomainījusi treneri un pāris mēneši bez sacensībām bijis tieši tas, kas vajadzīgs, lai pierastu pie jaunā treniņu ritma: “Protams, žēl, ka šogad visas starptautiskās sacensības, tostarp arī Pasaules un Eiropas čempionāti ir atcelti un Latvijas izlases tērpā startēt, visticamāk, nesanāks. Taču tajā pašā laikā šī ir unikāla iespēja izmantot veselu gadu, lai eksperimentētu ar treniņiem un neuztrauktos par svarīgiem startiem.”

Teicams starts vīru elites grupā, kur piedalījās gandrīz visi Latvijas labākie orientieristi, padevās Aināram Drozdam. Pēc pirmās sacensību dienas viņš ierindojās piektajā vietā, taču otrajā dienā izcīnītā trešā vieta ļāva uz goda pjedestāla trešā pakāpiena pakāpties arī summā. Aiz viņa palika tādi zināmi orientieristi kā Edgars Bertuks un Andris Jubelis.

A. Drozds atzīst, ka bijis priecīgs par spēcīgo konkurenci, bijis plāns iekļūt labāko sešniekā: “Pavasarī aizvadīju ļoti labu treniņu periodu, kas deva rezultātu, esmu patiesi priecīgs par trešo vietu! Pirmajā dienā kļūdījos uz diviem kontrolpunktiem, kas liedza iekļūt labāko trijniekā, taču otrajā dienā laikapstākļi bija mani sabiedrotie, jo dievinu skriet lietainā laikā. Īpaši lielas kļūdas nepieļāvu, kas arī bija galvenā atslēga kalnainajā un zaļajā apvidū.

Pavasarī, kad nebija sacensību, motivācija lēkāja augšā un lejā, taču treneris Artūrs Pauliņš neļāva atslābt ne mirkli, teica, ka šis ir īstais brīdis, lai fiziski kļūtu vēl spēcīgāks. Es šo iespēju tiešām izmantoju.

Ceru turpināt labi startēt arī pārējos Latvijas kausa posmos, bet kā sezonas galvenais mērķis laikam jāmin Latvijas čempionāts vidējā distancē.”

Var piebilst, ka Ainārs kopvērtējumā ierindojās tieši aiz sava trenera, pirmajā sacensību dienā viņu pat apsteidzot.

Citu “Meridiāns/ CPSS/ Pārgauja” orientieristu veikums “Aronas kausos” šāds: pie uzvarām tika Kristīne Brunere S18 grupā (pa dienām attiecīgi 2.un 1.vieta), kā arī Cēsu Sporta skolas jauniešu treneris Kaspars Radziņš V21A grupā. Arī viņš pirmajā dienā finišēja otrais, bet garajā distancē svinēja pārliecinošu uzvaru, nodrošinot pirmo vietu arī kopvērtējumā.

Vēl S18 grupā tūlīt aiz goda pjedestāla Dina Palsa.

Otro vietu kopvērtējumā S8 grupā izcīnīja Anne Liepiņa (1.un 3.vieta), tūlīt aiz viņas Katrīna Rožkalne (3.un 5.vieta). V10 grupā kopvērtējumā otrais Miks Liepiņš (2.un 1.vieta), S12 grupā otrā Lauma Jānelsiņa (5.un 1.vieta), bet starp V50 kungiem otrais Dagnis Kaņepe (3.un 4.vieta).

V8 grupā 5. – Jānis Dzedonis; S12 grupā 6. – Sanija Alksne; M18 grupā 6. – Matīss Timermanis; S20 grupā 5. – Paula Berķe; M35 grupā 5. – Agris Peipiņš; S40 grupā 5. – Dace Rība – Baltiņa, M40 grupā 6. – Māris Baltiņš; V45 grupā 5. – Andris Strazdiņš;    V50 grupā 5. – Juris Knēts; V65 grupā 6. – Uldis Alksnis.

S. Grosberga informē, ka Latvijas kausa sacensību kalendārā pēc ilgā pavasara pārtraukuma veiktas izmaiņas, taču kopā paredzēti 16 Latvijas kausa posmi, trīs Latvijas sprinta kausa posmi un četri Latvijas stafešu kausa posmi. Pirmie Latvijas čempionu tituli jau nākamās nedēļas nogalē tiks sadalīti Pļaviņu pusē, kur norisināsies Latvijas čempionāts garajā distancē. Augusta sākumā sekos Latvijas čempionāts sprintā un sprinta stafetē Valmierā, bet septembra sākumā vidējās distances un stafetes čempioni tiks noskaidroti Garezeros, Carnikavas novadā. Septembra vidū Talsos norisināsies arī Latvijas čempionāts pagarinātajā distancē, bet oktobrī Rēzeknes pusē notiks Latvijas čempionāts nakts orientēšanās. Vienīgās sacensības, kas Latvijā ir atceltas un šogad nenotiks, ir “Kāpas trīsdienas”.

Jau tradicionāli septembrī mūsu pusē notiks “Cēsu rudens”, kur pirmajā dienā garā distance, bet otrajā – stafetes. Šogad sacensību vieta pie Driškina ezera.