Ziņas

Sports

Pirmie čempioni – Raunas futbolisti

Pirmie. Cēsu 7:7 futbola čempionātā komanda “Rauna” sevi ierakstīja kā pirmie šī turnīra čempioni.Foto: no albuma

Ar intrigu līdz pēdējās spēles pēdējai sekundei noslēdzies Cēsu 7:7 futbola čempionāts, ko rīkoja Mārtiņš Jarohovičš ar domubiedriem. Šoreiz var droši teikt, ka pirmie kucēni nav jāslīcina, jo turnīrs izdevās.

Tam pieteicās sešas komandas, izspēlējot divus apļus. Interesantākais, ka uzvarētājs noskaidrojās tikai čempionāta pēdējā spēlē. Pirms pēdējās uz titulu pretendēja divas komandas – “Rauna” un “Siguldas Būvmeistars”. Savstarpējās spēlēs katra bija izcīnījusi pa uzvarai, taču pārējās spēlēs raunēnieši bija zaudējuši par vienu punktu vairāk. Lai tiktu pie titula, viņiem bija jāuzvar “Einšteins”, un tad jācer, ka siguldieši nespēs uzvarēt “Priekuļu Atletico”.

Raunas komandai uzdevums bija vieglāks, jo pretinieki turnīra tabulā ieņēma pēdējo vietu. Lai arī “Einšteina” futbolisti centās godam turēties pretī, spēles beigās spēka tomēr pietrūka, un “Rauna” svinēja pārliecinošu uzvaru 6:1. Divus vārtus guva Māris Spalviņš, pa vienam – Edgars Ozols, Jānis Reķis, Uldis Tūters, Elvijs Reķis.

Pēc uzvaras komandas kapteinis E. Reķis atzina, ka viņi savu uzdevumu paveikuši, tagad atliek gaidīt, kā noslēgsies pēdējā spēle: “Ko lai dara, paši pazaudējām svarīgus punktus pret komandu, ko vajadzēja uzvarēt. Turnīrs kopumā ļoti labs, esam priecīgi, ka Cēsīs atkal ir futbols. Arī formāts ļoti pateicīgs, jo lielo sastāvu savākt visiem būtu grūti. Dažkārt pat septiņiem savākties grūti, jo ir mācības, darbi, un tas reizēm ietekmē arī sniegumu laukumā.”

Raunas komandā spēlētāji kopā spēlē jau daudzus gadus, sākuši vēl pamatskolas laikā, tagad, kad tas jau kādu laiku aiz muguras, vīri joprojām sabrauc kopā, lai uzspēlētu. Piedalās dažādos turnīros gan Cēsu pusē, gan citviet.

“Gribas mums to futbolu spēlēt jau 15 gadus! Cerams, ka turnīrs būs arī nākamgad, noteikti tajā piedalīsimies,” teica E. Reķis.

Visa Raunas komanda satraukti vēroja čempionāta pēdējo spēli, kurā Siguldas komanda tikās ar “Priekuļi Atletico”, kuri iepriekšējā kārtā sagrāva “FC Plēsoņas” 14:2.

Spēle parādīja, ka priekulieši negrasās padoties, un 14. minūtē Kristaps Bērtulis izvirzīja viņus vadībā. Otrajā puslaikā siguldieši nemitīgi uzbruka, taču neko vairāk par neizšķirtu 1:1 viņiem panākt neizdevās. Taču ar to bija par maz, lai tiktu pie kārotā titula.

Fināla svilpei skanot, varēja līksmot laukuma malā stāvošie Raunas futbolisti, jo čempionu tituls tika viņiem. Sudraba medaļas komandai „”Siguldas Būvmeistars”, bronza – “Priekuļu Atletico”. Tālākajās vietās: “FC Plēsoņas”, “Pērkons”, “Einšteins”.

Par turnīra labāko uzbrucēju tika atzīts Elvijs Reķis (Rauna), aizsargu – Dzintars Jaunzems (Siguldas Būvmeistars), vārtsargu – Ričards Plakanis (Pērkons). Turnīra rezultatīvākais spēlētājs Klāvs Grosbergs (Priekuļu Atletico), kurš guva astoņus vārtus.

Godīgas spēles balvu saņēma “FC Plēsoņas”.

Turnīra rīkotāju statistika liecina, ka kopumā laukumā devušies ap 100 spēlētāji, aizvadītas 30 spēles, kurās gūti 117 vārti, parādītas 28 dzeltenās un divas sarkanās kartiņas.

Drīzumā tiks organizēta pārstāvju sanāksme, lai pārrunātu iespēju sarīkot ziemas čempionātu.