Ziņas

Sabiedrība

Pirmdien Smiltenes novadā ugunsgrēkā cieta cilvēks

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 16.novembra plkst. 6.30 līdz 20.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 15 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 7.56 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Rankas pagastu, kur dega šķūnis ar malku 120 m² platībā. Plkst. 11.20 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 22.52 tika saņemts izsaukums uz Kocēnu novada Zilākalna pagastu, kur dega dārza māja 30 m² platībā. Plkst. 00.33 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 12.41 ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā uz Amatas novada Drabešu pagastu, kur vienstāvu dzīvojamā mājā istabā bija jūtams piedūmojums. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg starpsiena un sadzīves mantas 5m² platībā. Pirms VUGD ierašanās bija evakuējušies četri cilvēki. Plkst. 13.40 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz pirmdienu plkst. 2.47 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Blomes pagastu, kur dega šķūnis 25m² platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 4.54 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Burtnieku novada Rencēnu pagastā, kur uz autoceļa Valmiera – Rūjiena bija uzkritis koks, kā arī Gulbenes novada Rankas pagastā, kur koks bija uzkritis uz autoceļa Smiltene – Gulbene. Abos gadījumos ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un ceļa braucamo daļu operatīvi atbrīvoja.